Aleksandro Vytauto Jakelevičiaus fotografijų paroda „Mylimas kraštas“

Nuo 2019 m. vasario 1 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete eksponuojama Lietuvos nusipelniusio gydytojo, docento dr. Aleksandro Vytauto Jakelevičiaus fotografijų paroda „Mylimas kraštas“.

A. V. Jakelevičius gimė ir augo Varėnoje. 1965 m. baigė Kauno medicinos institutą. 1971 m. Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją, tema „Elektrolitų kalio ir natrio balanso sutrikimas širdies operacijų metu“. Dirbo Vilniaus Antakalnio ligoninėje, Druskininkų ligoninės kardiologijos centre. Stažavosi Rusijoje, Vokietijoje. Nuo 1984 m. pradėjo dirbti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docento pareigose. 2006 m. jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas

A. V. Jakelevičiaus hobis – meninė fotografija. Gydytojui po ranka visuomet yra fotoaparatas. Fotografavo tolimųjų kraštų gamtą, žmones, tačiau dėmesio centre visada išlikdavo Lietuva. A. V. Jakelevičius fotografuoja bei rengia parodas Lietuvoje bei užsienyje. Fotografijų parodos buvo eksponuotos Vilniuje, Klaipėdoje, Druskininkuose, Rygoje, Rusijos miestuose, Amerikos ir Australijos lietuvių bendruomenėse. Doc. V. Jakelevičiaus fotografijos puošia Druskininkų ligoninę, artimų žmonių namus. Santariškių klinikose dabar veikia daktaro fotografijų paroda, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, kurioje atsispindi Lietuvos gamtos grožis ir žmonės.

„Fotografijoje užfiksuotas grožis turi išliekamąją vertę, tai – mūsų krašto istorija, vaizdais perduodama būsimoms kartoms“, – sako A. V. Jakelevičius.

Paroda Medicinos fakultete veiks iki 2019 m. kovo 31 d.

Kontaktinis asmuo:

Irma Kušeliauskaitė