Antrakursiai medicinos studentai savo žiniomis dalinosi su mokiniais

2018 m.  gegužės 2 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto medicinos studijų programos anglų kalba II kurso studentai Clara Gois Sa Barros, Alexandra Ioannidis ir Florian Felix Wilhelm Hagen vedė slaugos pagrindų pamokas Vilniaus „Santaros“ gimnazijos / progimnazijos 7 ir 11 klasių moksleiviams.  Šios iniciatyvos tikslas buvo suteikti moksleiviams žinių ir praktinių pirmosios pagalbos įgūdžių, bei padėti geriau išmokti šios srities anglų kalbos terminiją.

Užsiėmimų metu, gimnazistai mokėsi teikti pagalbą įvairiose, sveikatai ir gyvybei pavojingose, situacijose, sužinojo kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, kaip veikia defibriliatorius, kaip sustabdyti kraujavimą ir teisingai uždėti tvarstį. Mokymų metu moksleiviams buvo suteikta galimybė įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Pamokos vyko anglų kalba, tad mokiniai turėjo unikalią galimybę ne tik išmokti pirmos pagalbos pagrindų, bet ir tobulinti savo anglų kalbos žinias bendraudami su užsieniečiais.

Bendradarbiavimo su gimnazijomis mintis kilo Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto doktorantei Viktorijai Kielaitei, kuri ir iniciavo šį studentų ir mokinių susitikimą. Užsiėmimai buvo visapusiškai naudingi: studentai džiaugėsi galėdami pasidalinti savo gebėjimais, mokiniai – pabendrauti su studentais ir įgyti naujų žinių. „Tikiuosi, kad ši iniciatyva nebus vienkartinė, o taps gražia tradicija ir prasmingo bendradarbiavimo pavyzdžiu“, - sakė dokt. Viktorija Kielaitė.