Ar žurnalas, kuriame norite publikuoti, yra patikimas? / Choosing the right journal for publishing: Think.Check.Submit

Think.Check.Submit  iniciatyva  pateikia klausimyną, kuris padės apsispręsti dėl žurnalo patikimumo.

Paskutiniu metu tyrėjams tampa tikras iššūkis tarp gausybės leidinių pasirinkti tą vienintelį, kuriame būtų patikima publikuotis. Reaguojant į akademinės bendruomenės diskusijas apie nesąžiningus, grobuoniškus ( angl. predatory) leidėjus, įkurta Think.Check.Submit  iniciatyva, kurios tikslas – padėti tyrėjams identifikuoti patikimus žurnalus mokslinių tyrimų publikavimui.

Think.Check.Submit pateikia trijų žingsnių taisyklę, kurioje duodamas klausimynas. Jei į daugumą klausimų atsakymas yra teigiamas, tikėtina, kad pasirinktas žurnalas yra patikimas ir tinkamas straipsnio publikavimui. Šią iniciatyvą  remia ir palaiko gerai žinomos su leidybine veikla susijusios organizacijos.

Kviečiame susipažinti su klausimyno lietuvišku variantu, kurio vertimu pasirūpino Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidykla.

Daugiau informacijos apie Think.Check.Submit.

***

Presented  questionarrie helps identify trusted journals for  research publishing.

Think. Check. Submit. is a campaign, which helps researchers identify trusted journals for their research.  It present  three steps rule, including a simple checklist, where researchers can use to assess the credentials of a journal or publisher.

This tool has been produced with the support of a coalition of organizations well known in publishing.

You can find out more about the Think.Check.Submit website.

Prepared by the Scientific Information Data Department of Vilnius University Library