Auksinės medikų širdys pripildė Vilniaus Rotušę

Saulėtą 2018 metų balandžio  6 dieną, minint Pasaulinę  sveikatos dieną, sostinės Rotušėje surengta iškilminga, džiugi ir jauki Vilniaus medikų šventė, kurioje išdalinti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai. Auksinės širdies simbolio ir padėkų vertus laureatus simbolinį 12-ą kartą pasiūlė Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, Vilniaus medicinos draugija, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento specialistai.

Renginį pradėjęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius visų vilniečių vardu nuoširdžiai dėkojo miestiečių sveikata nenuilstamai besirūpinantiems specialistams už kilnų ir ypač svarbų darbą, kvietė ištikimai jį tęsti Vilniuje. Susirinkusius maloniai nustebino, gausių aplodismentų ir plačių šypsenų sulaukė mero užuomina apie laukiantį tokio prasmingo darbo finansinį įvertinimą Savivaldybės sukauptomis lėšomis. Savivaldybės Tarybos narės Auksės Kontrimienės kalba suvirpino visų širdis ir pakylėjo nepaliauti tikėti svajonėmis – „Kai gimėte,  turbūt ne vienas žmogus Jūsų tėveliams linkėjo, kad turėtumėte tapti daktaru ar daktare. Tėvai svajojo ir jų svajonės išsipildė. Šiandien jie labai jumis didžiuojasi. Ir ne tik jie. Didžiuojamės ir mes visi. Miesto Sveikatos komiteto nariai labai Jums dėkingi“.

Vilniaus medicinos draugija, vadovaujama prof. Algirdo Utkaus, Vilniaus miesto mero apdovanojimams šiais metais pristatė tris aukščiausios kvalifikacijos gydytojus, savo srities profesionalus – gydytoją pilvo chirurgą prof. Virgilijų Beišą, gydytoją genetikę prof. Loretą Cimbalistienę ir gydytoją neurologę dr. Rūtą Kaladytę Lokominienę.

Vilniaus medicinos draugija, įkurta 1805 m. iki šiol vienija itin gausias įvairių medicinos specialybių Vilniaus medikų draugijas. Draugijos valdybai siūlyti kandidatus Auksinės mediko širdies nominacijai buvo maloni, tačiau itin atsakinga užduotis. Nominuoti apdovanojimams gydytojai yra mylimi ir gerbiami pacientų ir kolegų už profesionalumą, išskirtinę kompetenciją, atsakomybę, geranoriškumą, nuoširdų rūpestį, santūrumą, betarpiškumą, toleranciją, kolegiškumą, pagarbą ir pasišventimą savo darbui. Atviri pokyčiams, kupini neišsenkančio žingeidumo ir entuziazmo šie specialistai taip pat nuosekliai ir metodiškai moko Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentus, jaunuosius kolegas, dalinasi savo patirtimi ir patarimais, su pagarba šviečia visuomenę, skatina nuolatinį rūpestį savo sveikata. Jie garsina Vilniaus medicinos draugiją ir Vilniaus miestą, vienija ir buria Vilniaus krašto medikus, padrąsina ir įkvepia sergančiuosius ir jų šeimos narius taip suteikdami pasitikėjimą gydytojo profesija ir jų prasmingu darbu.

Auksinės mediko širdies simboliu šiemet apdovanota 39-ių metų darbo patirtį turinti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Medicininės genetikos centro gydytoja genetikė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė Loreta Cimbalistienė, Lietuvos ir tarptautinių profesinių organizacijų narė, Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupių narė, nuoširdi ir mylima sergančiųjų fenilketonurija asociacijos „Dalia“ globėja.

Dailioje ir elegantiškoje stiklo statulėlėje išraižytos mero padėkos įteiktos viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojams, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto pedagogams:

  • 42-ų metų patirtį turinčiam Pilvo chirurgijos centro gydytojui pilvo chirurgui profesoriui Virgilijui Beišai – minimaliai invazinių skydliaukės, prieskydinių liaukų ir retroperitoninių antinksčių operacijų pradininkui Lietuvoje, ilgamečiam Vilniaus krašto chirurgų pirmininkui, Lietuvos ir tarptautinių profesinių organizacijų nariui, šalies ir tarptautinių konferencijų lektoriui ir organizatoriui, Krašto apsaugos savanoriui, nuo 1991 m. sausio 10 d. septynerius metus ėjusiam tarnybą.
  • 16-os metų darbo patirtį turinčiai Neurologijos centro gydytojai neurologei dr. Rūtai Kaladytei Lokominienei – Vilniaus krašto draugijos pirmininkei, Lietuvos ir tarptautinių profesinių organizacijų narei ir atstovei Lietuvai, Retų neurologinių ligų centrų koordinatorei, Neurologų mokyklos, respublikinių ir tarptautinių konferencijų, vykstančių Lietuvoje, organizacinio komiteto narei, Parkinsono liga sergančių pacientų globėjai, dainuojančių neurologų grupės „Audite Silete“ iniciatorei.

Didžiuojamės ir džiaugiamės galimybe pasidalinti ir kitų Vilniaus medicinos draugijos specialiųjų draugijų (Vilniaus krašto akušerių ir ginekologų, Vilniaus krašto chirurgų, Vilniaus krašto kardiologų, Vilniaus pediatrų draugijų, Lietuvos odontologų rūmų) narių, nominuotų įvairių Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigų, apdovanojimais. Juos šiemet gavo viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojai – Santaros vaisingumo centro gydytojas akušeris ginekologas Rimantas Gricius, Pilvo chirurgijos centro gydytojas pilvo chirurgas, Vilniaus Universiteto prof. Tomas Poškus, Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė Greta Radauskaitė, VšĮ Karoliniškių poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vedėja gydytoja pediatrė Živilė Mikalauskienė ir Vilniaus m. gydytojos odontologės Tatjana Kolenčenko, Danguolė Romančikienė, Ramunė Šleinienė

Mūsų visų kelias yra kupinas iššūkių, matomų ar nutylėtų žygdarbių ir netikėtumų, tuo pačiu ir laimingų akimirkų, kai galime džiaugtis kartu nuveiktais darbais. Dėkojame visiems, kad būdami kartu leidžiate semtis iš Jūsų įkvėpimo, patirties, drąsos, šilumos ir palaikymo. Taip pat esame nuoširdžiai dėkingi Vilniaus miesto merui ir darniai savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento komandai, šiltai ir išradingai sukūrusiai nuostabią galimybę būti pakilios ir nuotaikingos šventės sūkuryje, pasisemti entuziazmo ir ryžto tęsti kasdienį mūsų darbą.

 

Informaciją parengė doc. dr. Lina Zabulienė (Vilniaus medicinos draugijos atsakingoji sekretorė)

Fotografavo Lina Kocienė