Doc. Lina Zabulienė - vienintelė Europos Endokrinologų Draugijos rengiamų mokymo kursų kviestinė lektorė iš Lietuvos

Medicinos fakulteto docentė, gydytoja endokrinologė Lina Zabulienė – vienintelė Europos Endokrinologų Draugijos rengiamų mokymo kursų kviestinė lektorė iš Lietuvos

Margaspalvis ruduo, džiugindamas akį nuostabiomis gamtos spalvomis, lietaus ir kaštonų kvapu, dažnam siejasi su mokslų pradžia, žingeidumu  naujoms žinioms ir potyriams, atradimo džiaugsmu, kūrybiškumu ir įkvėpimu tęsti pradėtus darbus.

2017 m. spalio 4-7 dienomis Europos Endokrinologų Draugija surengė 21-uosius tarptautinius Endokrinologijos, Diabeto ir Metabolizmo pouniversitetinius mokymo kursus (angl. – 21st ESE Postgraduate Training Course on Endocrinology, Diabetes and Metabolism), kurie vyko auksaspalvio rudens lapų apglėbtame Lvove, Ukrainoje. Mokymo kursuose dalyvavo daugiau nei 230 endokrinologų iš daugelio Europos ir pasaulio šalių. Dalyviams pasisekė išklausyti  25 savo srities žinovų iš 21-os Europos šalies paskaitas ir seminarus, kurie apėmė net 25 aktualias endokrinologijos sritis. Lektoriai atvirai dalinosi savo žiniomis, pasiekimais, moksline, ekspertine ir klinikine patirtimi.

Šiais metais Europos Endokrinologų Draugijos mokslo komitetas pakvietė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentę, VšĮ Karoliniškių poliklinikos  gydytoją endokrinologę Liną Zabulienę atstovauti Lietuvai ir pasiūlė vesti dvejus seminarus, kurių tema „Diabeto valdymas nėštumo metu“. Seminarų metu buvo aptartos gestacinio diabeto diagnostikos gairės, gvildentos diabeto gydymo, prevencijos ir ilgalaikės priežiūros galimybės ir perspektyvos, svarstyti pacienčių įsitraukimo į savirūpą  klausimai, dalintasi įvairių šalių patirtimi kaip vykdoma motinos ir vaiko nuolatinės sveikatos priežiūra, siekiant išvengti galimų blogos diabeto kontrolės ir svorio prieaugio nėštumo metu padarinių. Pastaruoju metu penktadaliui nėščiųjų ar net dažniau kasdienėje praktikoje aptinkant padidėjusį gliukozės kiekį kraujyje, šių seminarų tema tapo ypatingai aktuali. Gausus būrys endokrinologų džiaugėsi išskirtine galimybe aktyviai dalyvauti vykusiose seminarų diskusijose.

Visų svajingame Lvove vykusių mokymų metu, ore sklandė nuoširdumo, pasitikėjimo, draugystės ir bendradarbiavimo dvasia, virė diskusijos, buvo išsklaidyta daug mitų ir atsakyta į kilusius klausimus. Žavus, romantiškas, jaunatviškas, žaismingas ir kiekvieną akimirką maloniai stebinantis, į UNESCO paveldą įtrauktas, Lvovo senamiestis, istorija alsuojanti autentiška kultūra ir linksmi, neįtikėtinai draugiški, šilti, jautrūs ir svetingi  šeimininkai suteikė šiems sėkmingiems kursams džiugesio, globos ir jaukumo atmosferą, tarsi būtum namuose...

Informaciją parengė doc. dr. Lina Zabulienė