Europos medicinos mokyklų asociacijos asamblėja vyks Vilniuje

Š. m. spalio 4 - 6 d. Pėčo mieste (Vengrija) vykusioje Europos medicinos mokyklų asociacijos (angl. sutr. AMSE) generalinėje asamblėjoje buvo nutarta 2021 m. susitikimą organizuoti Lietuvos sostinėje, Vilniuje. Tokią žinią iš susitikimo parvežė MF dekanas prof. Algirdas Utkus, AMSE Vykdomojo komiteto narys.

AMSE buvo įkurta 1979 m. kaip Europos Medicinos Dekanų Asociacija, kurios tikslas - skatinti ir plėtoti bendradarbiavimą tarp medicinos mokyklų ir fakultetų Europoje ir plėtoti jų ryšius su kitomis profesinėmis, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis švietimo, akademinio valdymo, medicininių tyrimų ir sveikatos priežiūros srityse. Į Europos medicinos mokyklų asociaciją gali būti priimta kiekviena Europos medicinos mokykla, universitetas ar fakultetas. Lietuvą AMSE atstovauja tik Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas.

Šiuo metu asociacija jungia 77 aukštąsias mokyklas ir 31 šalies. Nepaisant didelio narių skaičiaus, Vykdomąjį komitetą sudaro tik 8 nariai, todėl kiekvienai valstybei yra garbė ir didelis pasiekimas turėti  savo atstovą komitete.

Plačiau apie konferenciją: https://pcongress.hu/Congress/index/79

Daugiau informacijos apie AMSE: http://www.amse-med.eu/