Galimybė studijuoti VU Medicinos fakultete kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo tarp Izraelio absolventų

2018 -ųjų metų pirmosiomis dienomis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto atstovų delegacija lankėsi Izraelyje. Pagrindinis apsilankymo tikslas - tarptautinė Studijų mugėje, tačiau į darbotvarkę taip pat buvo įtrauktas vizitas į didžiausią privačią Tel Avivo ligoninę bei asmeniniai interviu su būsimais studentais. Apie viską skaitykite išsamiau.

Tel Avive (Izraelis) vyko kasmetinė, tarptautinė, "MD International" kompanijos organizuojama, medicinos studijų mugė, kurioje dalyvauti ir savo programas pristatyti kviečiami su šia kompanija bendradarbiaujantys Europos universitetai. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetas (MF) šiame renginyje dalyvavo jau trečią kartą. Šiemet fakultetą mugėje atstovavo Tarptautinių ryšių ir programų prodekanė prof. dr. Vaiva Hendrixson,  tarptautinių studijų koordinatorės Justė Andrikonytė ir Miglė Trinkūnaitė, atstovė viešiesiems ryšiams Lina Kocienė ir antro kurso medicinos studentas Gal Zim.

Mugės programa, kaip ir kasmet, buvo sudaryta iš dviejų dalių – oficialiosios, kurioje universitetai prisistatė, bei neoficialiosios, kurioje vyko betarpiškas bendravimas su būsimais studentais ir jų artimaisiais. Renginyje savo siūlomas studijų programas pristatė Čekijos, Kipro, Kroatijos, Italijos universitetai, taip pat ir Lietuvos Sveikatos Mokslų universitetas. VU Medicinos fakultetą mugėje pristatė prof. dr. Vaiva Hendrixson ir Miglė Trinkūnaitė, kurios pateikė svarbiausius faktus apie Lietuvą, Vilnių, Universitetą ir, žinoma, studijas bei gyvenimą Medicinos fakultete.

Dauguma Mugėje dalyvavusių universitetų turi jau kelių dešimtmečių tarptautinių studijų organizavimo patirtį, gali pasigirti tradicijomis ir įdirbiu, didžiuotis gausiomis tarptautinių  alumnų draugijomis ir kasmet priimti ne vieną šimtą naujų studentų. Galima tik pasidžiaugti, kad tarp tokių stiprių dalyvių VU Medicinos fakultetas yra konkurencingas ir kasmet sulaukiantis vis didesnio populiarumo. Po oficialaus prisistatymo, MF stendas buvo apsuptas būsimųjų studentų ir jų tėvelių, konsultacijos vyko net keturiomis kalbomis. Būsimieji studentai, be abejo, puikiai įvaldę anglų kalbą, tačiau jų artimieji mieliau klausinėdavo rusiškai. Buvo netikėta sulaukti kelių lietuviškai kalbančių asmenų, kurie prisipažino į Izraelį atvykę gyventi iš Lietuvos. Na, o MF studentas Gal Zim interesantus konsultavo hebrajiškai. Studentas nuoširdžiai dirbo kartu su kitais dalyviais, nepavargdamas kiekvienam kantriai pasakoti ne tik apie studijas, bet ir socialinį gyvenimą, Lietuvos Žydų bendruomenės veiklas ir kitas aktualias sritis. Kadangi Gal bendravo hebrajų kalba, kone visi interesantai turėjo jam klausimų. Kaip pakomentavo vienas mugėje dalyvavusių asmenų: "Jūs man galite daug papasakoti, bet aš nelabai tikiu. O štai, kai girdžiu esamo studento žodžius - jau neabejoju".  Gal Zim dalyvavimas ne tik suteikė daug informacijos dalyviams, bet ir gerokai sustiprino Medicinos fakulteto poziciją.

Studijų mugės metu Medicinos fakultetas, neabejotinai, sulaukė didelio susidomėjimo, belieka laukti dokumentų priėmimo etapo, kuris prasidės balandžio mėnesį, ir tikėtis, kad kiti universitetai (kurie atrankas vykdė iš karto po mugės) nesusirinks geriausiųjų. Prof. dr. Vaiva Hendrixson papasakojo, kad motyvaciniai interviu Medicinos fakultete kasmet vykdomi pavasarį, dažniausiai per Skype programėlę. Svarbiausias tokių pokalbių tikslas – išsiaiškinti būsimų studentų motyvaciją. „Žinoma, visada geriau pasikalbėti gyvai. Tuomet atsiskleidžia žmogaus asmenybė, charakteris. Visais atvejais, betarpiškas, gyvas pokalbis yra neįkainojamas. Labai džiaugiuosi, kad pavyko susitikti su Vilniaus universitetą Izraelyje atstovaujančiomis agentūromis, kurios vykdo studentų paiešką ir pasikalbėti su keliais jų atrinktais kandidatais “, - sakė profesorė.

Viešnagės Izraelyje metu, Medicinos fakulteto delegacija taip pat apsilankė didžiausio privačių gydymo įstaigų tinklo ligoninėje Assuta. Assutoje įsikūręs svarbiausias šalyje chirurgijos centras, kuriame atliekama daugiau kaip 500 rūšių operacijos. Ligoninės Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vadovė Nurit Agiv maloniai parodė svarbiausius ligoninės skyrius ir papasakojo apie naujausią įrangą, pasiekimus, pacientų aptarnavimo standartus ir darbuotojų kvalifikaciją. Susitikimo su ligoninės administracija metu, buvo aptartos teorinės bendradarbiavimo gairės, kurios suteiktų Medicinos fakulteto baigiamojo kurso studentams galimybę internatūrą atlikti Assutos ligoninių tinkle. Ateityje bus tariamasi, kaip idėją pritaikyti praktikoje.

Informaciją parengė Lina Kocienė