Įteikti diplomai pirmiesiems užsienio studentams baigusiems medicinos studijas Vilniaus universitete

Š. m. birželio 15 d. 17 val. Šv. Jonų bažnyčioje iškilmingos ceremonijos metu buvo įteikti diplomai pirmiesiems užsienio studentams, baigusiems medicinos studijas Vilniaus universitete (VU).

Diplomus atsiėmė dešimt studentų, kurie prieš šešerius metus mokytis į Lietuvą atvyko iš Azerbaidžano, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Lenkijos, Nigerijos, Norvegijos ir Švedijos. Šiandienos absolventai studijų laikotarpiu Medicinos fakultetą (MF) vadino namais - čia jie gilino žinias ir tobulino profesinius įgūdžius, susirado draugų, pažino Lietuvos kraštą, tradicijas ir žmones. Baigę studijas jaunieji gydytojai pasklis po pasaulį kaip Vilniaus universiteto ambasadoriai, skleidžiantys žinią apie medicinos studijas bei mūsų šalį. Visi absolventai jau turi sutartis su skirtingų šalių ligoninėmis, kur dirbs ir toliau mokysis rezidentūroje. Diplomų teikimo šventė yra jų atsisveikinimas ne tik su Universitetu, bet ir Lietuva.

Šventės metu susirinkusius sveikino Vilniaus universiteto prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, kuris pasidžiaugė vis didėjančiu Universiteto tarptautiškumu, o  absolventams, tikrąja to žodžio prasme, išeinantiems  į platųjį pasaulį, palinkėjo stiprybės bei ištvermės pasirinktame kelyje. Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus savo sveikinimo kalboje džiaugėsi ne tik tarptautiškumu, ne tik studentų pasiekimais, bet ir visa Medicinos fakulteto bendruomene: "mes kartu dirbome, mokėmės ir padėjome vieni kitiems, šiandien, šventė - ne tik absolventams, bet ir visai bendruomenei!", - kalbėjo dekanas. Prof. Algirdas Utkus naujai "iškeptus" gydytojus patikino, kad kur jie bebūtų ir su kokiais sunkumais susidurtų, jų Alma Mater visada lauks ir bus pasiruošusi padėti. MF Studijų prodekanė prof. Vaiva Hendrixson savo kalboje atviravo: „turėdami didelę studijų organizavimo patirtį, rengdami pirmąją užsienio studentų laidą visgi susidūrėme ir su sunkumais. Buvo nesklandumų ir Jūs tai žinote! Bet iš klaidų mokomės, o besimokydami tobulėjame. Šiandien sakau AČIŪ, kad leidote mums tobulėti!”.

Savo bendramokslius, profesūrą ir visus susirinkusius sveikino studentų atstovai – Nagamani Sunkireddy ir Edward Maslovsky. Nagamani nuoširdžiai emocinga kalba graudino ir džiugino, dėkojo MF dekanui, prodekanei prof. Vaivai Hendrixson, „kuri buvo visiems "kaip antra mama" bei dėstytojams už nuoširdų darbą ir rūpestį jų pasiekimais, žiniomis ir ateitimi. Edward savo džiaugsmą išreiškė puikiai apgalvotu pasisakymu, kurį įsiminė daugelis. "Aš esu Edie, gimęs  Ukrainoje, užaugęs Graikijoje, o išsilavinimą įgijęs geriausiame Europos universitete", kalbėjo jaunasis gydytojas. Jis dėkojo už visas galimybes ir iššūkius, kuriuos patyrė besimokydamas Medicinos fakultete, džiaugėsi, kad bendrakursių dėka galėjo pažinti ne tik Lietuvą, bet ir Izraelio, Nigerijos, Švedijos ir kitų valstybių kultūras. „Universitetas suteikė puikias sąlygas studijuoti, įgyti praktinių įgūdžių, išvykti dalinėms studijoms į kitus Europos universitetus! Gavome daugiau negu tikėjomės, ir jau šiandien suprantame, kad patys reikliausi dėstytojai, mums suteikė gausiausią žinių bagažą!”

Diplomų teikimo šventė vyko jaukioje Šv. Jonų bažnyčios aplinkoje, kur VU pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Albino Kučinsko, bei sodrus ir galingas Modesto Jankūno balsas pripildė susirinkusiųjų širdis nuostabios muzikos garsais

Užsienio studentų priėmimas VU Medicinos fakultete kasmet auga, šiemet planuojama priimti 80 studentų į medicinos ir 20 – į odontologijos studijų programas. Jau trejus metus absoliučią daugumą stojančiųjų sudaro Vokietijos ir Izraelio piliečiai, tačiau susidomėjimas medicinos ir odontologijos studijų programomis sparčiai auga ir tarp jaunimo iš Skandinavijos šalių.

Už kokybiškas nuotraukos dėkojame Edgarui Kurauskui ir dr. Donatui Ausčiui: https://www.facebook.com/VuMedicinosFakultetas/

Informaciją parengė Lina Kocienė