Medicinos fakulteto ekspertai padeda įgyvendinti Baltarusijos pirminės sveikatos priežiūros reformą

Š. m. spalio 8 - 12 dienomis Vilniaus universiteto Medicinos fakultete (VU MF) viešėjo delegacija iš kaimyninės Baltarusijos. Vizitą organizavo MF Sveikatos mokslų institutas kartu su Pasaulio sveikatos organizacija. Apsilankymo tikslas – gilinti teorines ir praktines žinias sveikatos apsaugos srityje, ypatingą dėmesį skiriant bendrosios praktikos gydytojų sistemai ir e-medicinai.

Baltarusijos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija įgyvendina kelių etapų projektą BELMED, kurio tikslas – asmens sveikatos priežiūros pertvarka Baltarusijoje, todėl atvykėliai labiausiai domėjosi medicinos personalo funkcijomis, veiklų pasiskirstymu, bendrosios praktikos gydytojų veikla ir elektronine medicinos paslaugų sistema.

Apsilankiusią medikų delegaciją sudarė gydymo įstaigų vyriausieji gydytojai – Elena Ivanova ir Irina Svobor,  Medicinos akademijos Bendrosios gydymo praktikos katedros vadovė Irina Patejuk ir PSO atstovas Andrei Famenka. Jau ketvirtą kartą kolegos iš kaimyninės šalies galėjo ne tik teoriškai, bet ir praktiškai prisiliesti prie Lietuvos ligoninių ir poliklinikų darbo. Vizito metu, svečiai apžiūrėjo VUL Santaros klinikas, lankėsi Karoliniškių ir Vilniaus miesto bei rajono Centro poliklinikose, MF katedrose ir klinikose. Su baltarusių delegacijos atstovais savo žiniomis dosniai dalinosi Sveikatos mokslų instituto direktorė prof. dr. Natalja Fatkulina, MF prodekanas prof. dr. Vytautas Kasiulevičius, Klinikų direktorius prof. dr. Juozas Raistenskis, poliklinikų vadovai ir MF dėstytojai. Paskutinę vizito dieną vykusio susitikimo su dekanu prof. Algirdu Utkumi metu, Baltarusijos atstovai prisipažino, kad „turininga ir puikiai organizuota programa viršijo lūkesčius“. Lietuviška medicinos sistema jiems atrodo gerokai pažangesnė ir modernesnė, o Baltarusijos gydymo įstaigoms dar reikėtų pasitempti. Susitikimo metu buvo pastebėta, kad Lietuva visada buvo ir yra prioritetinė partnerė, nepriklausomai nuo politinių aplinkybių.

Galutiniame vizito aptarime dalyviai vienareikšmiškai patikino, kad patirtis ir įgūdžiai, kuriuos jie įgijo Lietuvos sveikatos priežiūros bazėse yra nepaprastai reikšmingi ir neabejotinai bus pritaikyti Baltarusijos gydymo įstaigų praktikoje. Pasidžiaugė, kad mato bendrų veiklų ir renginių galimybes. Buvo sutarta dėl patirties mainų akademinio darbo ir praktikos srityje, bendrų galimų mokslo tyrimų šeimos medicinos ir visuomenės sveikatos srityse.

 

Nuotraukoje iš kairės: prof. Algirdas Utkus, Irina Svobor, Elena Ivanova, Irina Patejuk, prof. Natalja Fatkulina, Andrei Famenka.

Informaciją parengė Lina Kocienė