Medicinos fakulteto mokslininkai ir studentai pasaulio kongrese pristatė gerontologijos srities mokslo darbus

2018 m. balandžio 19 – 22 dienomis Lenkijos mieste Krokuvoje vyko Pasaulio osteoporozės, osteoartrito ir kaulų-raumenų ligų kongresas (World Congress on Osteoporosis, Osteoarthritis and Musculoskeletal diseases, WCO-IOF-ESCEO 2018). Jame dalyvavo ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriai Vidmantas Alekna ir Marija Tamulaitienė, doktorantas Andrejus Černovas, rezidentai Justina Kilaitė, Monika Jaramavičienė ir Julius Jaramavičius bei studentės – MF SMVT geriatrijos grupės narės Gintarė Sadauskaitė ir Julija Grigaitė.

Kongreso tikslas – suburti esamus ir būsimus gerontologijos mokslininkus bei praktikus ir suteikti jiems galimybę dalintis žiniomis, naujausių mokslinių tyrimų rezultatais osteoporozės ir osteoartito prevencijos bei gydymo srityse. Be pagrindinių temų, kongreso paskaitų, mokslinių pranešimų ir simpoziumų metu daug kalbėta apie kitas kaulų-raumenų sistemos ligas, ypatingai daug dėmesio skiriant išsekimo sindromui ir sarkopenijai. Sarkopenija – tai geriatrinis sindromas, kuriam būdingas progresuojantis raumenų masės ir jėgos mažėjimas. Esant šiam sindromui didėja neįgalumo, funkcinio nepakankamumo, griuvimų ir mirties rizika.

Kongrese Medicinos fakulteto atstovams buvo puiki galimybė susitikti su kolegomis iš įvairių šalių, išgirsti naujausias mokslines idėjas, padiskutuoti apie aktualias problemas. Žinomiausi pasaulio mokslininkai taip pat pateikė praktinių pavyzdžių ir patarimų apie įvairiapusę tarpdisciplininę pagalbą pacientams, mokymo ir bendravimo procesų tobulinimą, inovatyvių technologijų taikymą, tarptautinio bendradarbiavimo galimybes diegiant naujas praktikas sveikatos priežiūros sistemose.

Medicinos fakulteto tyrėjų, dirbančių gerontologijos srityje, grupė pasaulio kongrese pristatė 7 mokslinius pranešimus, kuriuose buvo nagrinėjamos specifinės geriatrinės problemos, tokios kaip sarkopenija, griuvimai, kaulų lūžių paplitimas Lietuvoje, senėjimo ir lėtinių ligų įtaka gyvenimo kokybei bei vidinei darnai.

 

Informaciją pateikė Justina Kilaitė