Medicinos fakulteto pirmakursiai. Antonio Meschino: „pradėjęs medicinos studijas – niekada nebegali sustoti“

Šiemet studijas Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete pradėjęs Antonio Meschino mano, kad išmintingiausias jo gyvenimo sprendimas – studijuoti mediciną būtent čia, Lietuvos sostinėje, kur jis gimė ir užaugo. Turėjęs galimybių pagyventi ir mokytis užsienyje, Antonio tvirtina, kad tik Tėvynėje jaučiasi puikiai ir studijos Vilniaus universitete atitinka jo lūkesčius.  Lietuviu-australu-italu save vadinantis jaunuolis prisipažįsta, kad visi jo „socialiniai ir šeimos sentimentai“ yra Lietuvoje. Visų pirma dėl to, kad čia gyvena didžioji daugiatautės giminės dalis. Vilniuje baigęs Amerikos tarptautinę mokyklą, jaunuolis aukštojo mokslo iš pradžių siekė užsienyje. Buvo Italijoje, paskui neuromokslus ir psichologiją studijavo Londono universitete, tačiau niekada nenustojo ilgėtis Tėvynės ir svajoti apie mokslus joje.

„Įgydamas tarptautinio bakalaureato žinias, dar nežinojau ką studijuosiu. Rinkausi tarp režisūros, medicinos ir architektūros. – prisiminimais dalijasi Antonio. –  Pirmiausia   nusprendžiau savo jėgas išbandyti už Lietuvos ribų“. Besimokydamas Londone, jaunuolis atostogų atvykdavo į Vilnių ir kaskart pastebėdavo, kad čia jaučiasi geriausiai: „Vieną naktį po ilgos pertraukos nebuvimo namie, tik išlipęs iš lėktuvo staiga pajutau, kad pirmą kartą per laiką galiu „normaliai įkvėpti ir iškvėpti orą“. Ėjau tuščiomis miegančio Vilniaus gatvėmis ir galvojau, koks esu laimingas“. „Nuolat mačiau save sugrįžtantį į Lietuvą, – pasakoja A. Meschino. – Taigi vieną dieną tvirtai apsisprendžiau: studijuosiu mediciną, ir studijuosiu tik gimtinėje. Įstojau į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą“. Anot pirmakursio, Vilniaus universiteto vardas yra žinomas ir gerbiamas visame pasaulyje, jo reitingai tarp aukštųjų mokyklų yra visada geriausi. Įstoti ir studijuoti čia yra labai sunku, bet, pirmakursio įsitikinimu, tai yra ir didelė garbė bei atsakomybė .

Puikiai lietuviškai kalbantis Antonio sąmoningai pasirinko medicinos studijas Vilniuje būtent anglų kalba. Jis džiaugiasi, kad Medicinos fakulteto dėstytojai yra tarptautinio lygio profesionalai, pasižymintys puikiomis akademinės anglų kalbos žiniomis. „Mokslas Vilniaus universitete turi daug privalumų, – pabrėžia jaunuolis. – Nuoširdžiai rekomenduoju visiems, kas dar tik svarsto, kur mokytis, rinktis Vilniaus universitetą. Jis yra neabejotinai geriausias!” Pirmakursis pasakoja, kad daugiausia užsienio studentų yra atvykę iš Vokietijos, taip pat yra iš Estijos, Suomijos, egzotiško Somalio, Libano ar net Sirijos. „Vertinu tarptautinio mūsų kurso mąstymo, kultūrų, nuomonių įvairovę, esame visi labai draugiški ir suvienyti vienos meilės – meilės medicinai“, – teigia vaikinas. Antonio Meschino neabejoja, kad medicinos mokslas yra reikšmingiausias pasaulyje, o medicina yra prestižinė specialybė. Nuo vaikystės skatinamas mamos jis žavėjosi įvairiais gydytojais, kuriuos visada laikė išskirtiniais žmonėmis, sekė medicinos naujoves. Italijoje turi giminių  dirbančių kardiologais, kardiochirurgais.

Ateityje neurochirurgu norintis būti studentas svarsto, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti „tikras Gydytojas“: „ Jis privalo mokėti greitai ir kokybiškai spręsti problemas, būti „socialiai intelektualus“ ir psichiškai stabilus, mokėti numatyti savo veiksmus, įsivaizduodamas, kaip viskas veikia vienoje ar kitoje aplinkoje“. Antonio prisipažino, kad turi pavyzdį žmogaus, kuris jį įkvėpia - tai Bendžaminas Karsonas (Benjamin Solomon Carson) (JAV) – politikas, profesorius, neurochirurgas, pirmasis pasaulyje atskyręs pakaušiais suaugusius Siamo dvynius.

Link didelių svajonių jaunuolis eina neskubėdamas ir nesibodi paprasčiausių ligoninės darbų. Antonio didžiuojasi šią vasarą praktiką atlikęs Antakalnio ligoninės Angiochirurgijos skyriuje: „Norėjau realiai įvertinti, ar tikrai mano pasirinkta profesija man patiks. Susipažinau su nuostabiais profesionalais. Dirbau slaugoje, administracijoje, operacinėje, Kraujo banke, laboratorijoje, vaistinėje. Buvo nuostabu. Anksti reikėdavo keltis, kas jaunam žmogui yra pakankamai sunku, bet visą laiką turėjau tokią stiprią motyvaciją, kasdien su malonumu svarstydavau, ką dar sužinosiu naujo?“ Kitą vasarą studentas norėtų praktiką atlikti Vilniaus universiteto Santaros klinikose.

Laisvo laiko nuo studijų Antonio Meschino turi labai nedaug, tačiau jaučiasi laimingas. Jaunuolis prisipažino, kad užaugo šalia žmonių, kurie yra žingeidūs, smalsūs, aktyvūs. Jo nuomone, žmogus turi būti tarsi kempinė, visą gyvenimą sugerianti maksimaliai daug informacijos. „Mes su draugais laisvalaikiu užsiimame viskuo, kas mums atrodo įdomu. Jau trejus metus iš eilės dalyvaujame plovo virimo čempionate. Kartu buriuojame. Greitai, gavę jūrines teises, plauksime į Baltijos jūrą“. Dar Antonio su malonumu muzikuoja – nuo klasikos iki „metalo“. Kartu su tėčiu skambina pianinu. Studijuodamas neuromokslus jis atrado stebuklingą muzikos poveikį žmogaus smegenims.

Studijos VU Medicinos fakultete, pasak pirmakursio, yra nelengvos, bet  labai įdomios: „Jos kaip garvežys, kuris bėgant laikui, vis įsibėgėja ir lekia vis greityn ir greityn. Pirma stotelė – pirmo kurso pabaiga. Tačiau realiai tu niekada negali sustoti, nes medicinos mokslas nuolat juda į priekį“. Neseniai prasidėjusių mokslų proga Antonio Meschino linki sau ir toliau naudoti smalsumą, kaip pagrindinį ginklą, žengiant į priekį. Visada ir į viską žiūrėti tik su begaliniu smalsumu. Savo kolegoms, jaunuolis linki atrasti save, žengti kartu į priekį, susidėlioti prioritetus. Antonio tikisi, kad turės kantrybės su „pirmakursiais neišmanėliais“ ir skatins mokytis, kol visi taps „geriausiais geriausio universiteto absolventais“.

Informacija parengė Natalja Samp

Nuotrauka Gabrielės Budnikaitės