Medicinos studentams atsiveria naujos galimybės: pasirašyta mainų sutartis su JAV

Š. m. liepos mėnesio pabaigoje tarp Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) ir Rosalind Franklin University of Medicine and Science Chicago Medical School (CMS) buvo pasirašyta dvišalio bendradarbiavimo sutartis, kuri atveria visiškai naujas studentų mainų galimybes. Pasirašant sutartį Vilniaus universitetui atstovavusią Medicinos fakulteto Tarptautinių programų ir ryšių prodekanę profesorę Vaivą Hendrixson globojo CMS profesorius, Lietuvos garbės konsulas Jonas Prunskis ir CMS dekanas dr. James Record, LR Generaliniame konsulate Čikagoje draugišką priėmimą surengė  Generalinis konsulas Mantvydas Bekešius.

Bendradarbiavimo sutartis gimė prof. Jono Prunskio iniciatyva. Profesorius buvo pirmasis, kuris kreipėsi į CMS rektorių siūlydamas bendradarbiauti su Vilniaus universitetu ir gavęs entuziastingą pritarimą toliau plėtojo šią mintį, kol ji virto realia sutartimi. Prof. J. Prunskiui Vilniaus universitetas svarbus ne tik kaip prestižinė mokymo įstaiga, bet ir jo dukros Kristinos Alma Mater. Šiuo metu, Kristina sėkmingai perėjo į ketvirtą medicinos programos kursą.

Iš JAV grįžusi prof. Vaiva Hendrixson labai šiltai atsiliepė apie viešnagę ir džiaugėsi nauja amerikiečių ir lietuvių mainų programa, kuri prasidės jau nuo 2018 m.

„Amerikiečiai labai domėjosi Vilniaus universitetu ir jo pasiekimais, jiems didelį  įspūdį padarė faktas, kad patekome tarp 1,5 procento geriausių pasaulio universitetų, kad kasmet sulaukiame vis didesnio užsieniečių susidomėjimo studijomis ir kryptingai dirbame su mainų programomis“, - sako prof. Vaiva Hendrixson. Medicinos fakultetas nuolatines studijas anglų kalba pradėjo rengti 2012 metais, tada buvo priimti tik 8 studentai, dabar jų skaičius išaugo beveik iki 300 medicinos ir odontologijos studentų, tarp kurių yra ir JAV piliečių. „Bendradarbiavimo sutartis su Chicago Medical School nebuvo netikėta, mes ją planavome, aptarinėjome, nagrinėjome elektroniniais laiškais ir Skype programa, tačiau labai džiaugiuosi, kad buvo galimybė susitikti gyvai ir aptarti ateities bendradarbiavimo perspektyvas“- sakė prodekanė.

Ši sutartis reglamentuoja tęstinį dviejų universitetų bendradarbiavimą ir atveria medicinos studentams galimybę susipažinti su kitos šalies sveikatos apsaugos sistema, ligonių priežiūra ir mokymosi tvarka. Planuojama, kad pirmieji studentų vizitai bus trumpalaikiai ir truks 3-4 savaites. Jeigu programa pasiteisins ir bus sėkminga, numatyta galimybė ir ilgalaikiams mainams.

Informaciją parengė Lina Kocienė