Medicinos studijos Vilniaus universitete vis labiau domina Izraelio jaunimą

„Roges ruošk vasarą, o studijas reklamuok visus metus“ -  tokiu šūkiu Medicinos fakultete buvo pasitikti Naujieji metai. Pirmosiomis 2019 – ųjų metų dienomis Medicinos fakulteto atstovai lankėsi Tel Avive (Izraelis) vykusioje „Medicial Doctors International Academy“ studijų mugėje ir pristatė galimybę studijuoti mediciną bei odontologiją Vilniaus universitete. Vizito metu, taip pat buvo organizuoti motyvaciniai pokalbiai su būsimais studentais.

„Medicial Doctors International Academy“ organizuoto renginio programa, buvo sudaryta iš dviejų dalių – oficialiosios, kurioje universitetų atstovai pristatė mokymo įstaigas, bei betarpiško bendravimo su būsimaisiais studentais ir jų artimaisiais. Renginyje savo siūlomas studijų programas anglų kalba reprezentavo Čekijos, Kipro, Kroatijos, Italijos ir Lietuvos universitetai. Kasmetinėje tarptautinėje studijų mugėje Medicinos fakulteto delegacija dalyvavo jau penktą kartą, šiemet fakultetą atstovavo Studijų prodekanė prof. dr. Vaiva Hendrixson,  tarptautinių studijų koordinatorės Justė Andrikonytė ir Jekaterina Soldatova, atstovė viešiesiems ryšiams Lina Kocienė ir trečio kurso medicinos studentas Gal Zim.

„Studentai iš Izraelio sudaro nemažą dalį studijuojančiųjų Medicinos fakultete, šiuo metu turime jų apie dvidešimt ir skaičius auga. Todėl norime parodyti išskirtinį dėmesį partneriams, „Medicial Doctors International Academy“ atstovams, ir palaikyti glaudų tęstinį bendradarbiavimą“, - kalbėjo Studijų prodekanė prof. dr. Vaiva Hendrixson. „Žinoma, niekada negalima visko apibendrinti, tačiau mano pastebėjimu, šie studentai išsiskiria savo motyvacija ir pasiruošimu. Studijuoti jie pradeda po privalomosios karinės tarnybos, todėl būna vyresni, brandesni, daugiau patyrę ir aiškiau suvokiantys savo tikslus“.

Mugėje dalyvaujantys universitetai turi jau kelių dešimtmečių tarptautinių studijų organizavimo patirtį, gali pasigirti tradicijomis ir įdirbiu, didžiuotis gausiomis tarptautinių  alumnų draugijomis ir kasmet priimti daugiau kaip šimtą naujų studentų. Galima tik pasidžiaugti, kad tarp tokių stiprių dalyvių VU Medicinos fakultetas yra konkurencingas ir kasmet sulaukiantis vis didesnio susidomėjimo. „Dalyvaudami studijų mugėje mes nesiekiame „užkabinti“ kuo daugiau studentų. Mūsų tikslas yra atsirinkti tuos, kurie tikrai nori studijuoti Vilniaus universitete, jau yra girdėję apie Lietuvą, galbūt, net ir lankėsi. Motyvacija yra vienas iš svarbiausių kriterijų“, - pabrėžė Tarptautinių studijų koordinatorė Justė Andrikonytė. - „Nemaloniausia, kai jau priimtas studentas, po kelių savaičių ar mėnesių nutraukia studijas, tuomet supranti, kad vietoj jo galima buvo pasirinkti kitą – labiau motyvuotą. Labai stengiamės, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau“.

Jau antrus metus Medicinos fakulteto administracijos atstovėms renginyje padėjo trečio kurso medicinos studentas Gal Zim. „Pokalbis su esamu studentu visada suteikia stojantiesiems daugiau informacijos ir pasitikėjimo. Net neįsivaizduojame apie ką jie bendrauja hebrajų kalba, tačiau akivaizdu, kad pašnekovai lieka patenkinti ir grįžta detalesniam pokalbiui apie studijų galimybes. Labai laukiame pirmųjų alumnų iš Izraelio, tuomet tapsime lygiaverčiais kitų universitetų varžovais“, - juokavo prof. Vaiva Hendrixson.

Kol kas sunku prognozuoti, kiek studentų iš Izraelio, norinčių studijuoti Vilniaus universitete sulauksime šiais metais. Kol kas svarbiausia, kad buvo galimybė susitikti su galimais pretendentais, gyvai pasikalbėti, papasakoti ne tik apie Universitetą, bet ir apie Lietuvą, žmones, kultūrą, tradicijas. „Bendravime atsiskleidžia žmogaus asmenybė, charakteris. Visais atvejais, betarpiškas, gyvas pokalbis yra neįkainojamas“ – mintimis pasidalino MF atstovė viešiesiems ryšiams Lina Kocienė. - „Be to, tokie vizitai puiki galimybė įvertinti kaip atrodome bendrame kontekste lyginant su kitais universitetais. Tuomet supranti, kur dar reikėtų pasitempti ir padirbėti“.

2019 m. VU Medicinos fakultete jau 7 kartą planuojama vykdyti priėmimą studijas anglų kalba. Tikimasi priimti 85 studentus į medicinos studijų programą ir 20 – į odontologijos studijų programą.