Medikus sudomino muzikos poveikis sveikatai

Vasaros metu retas mokslinis renginys gali surinkti didelę auditoriją susidomėjusių, tačiau muzika sukūrė stebuklą ir į konferenciją „Muzika ir sveikata“ susirinko dvigubai daugiau klausytojų negu buvo planuota. Renginys sulaukė didelio susidomėjimo ne tik iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), bet ir iš įvairių medicinos sričių specialistų. Tai nesunkiai galima paaiškinti augančiu muzikos terapijos aktualumu mūsų šalyje. Renginio metu savo patirtimi ir atradimais dalinosi profesoriai iš Švedijos dr. Eva Bojner Horwitz ir dr. Töres Theorell, bei Harvardo medicinos mokyklos atstovė dr. Lisa Wong (JAV).

Renginio organizatorė Lietuvos muzikos terapijos asociacijos pirmininke prof. Vilmantė Aleksienė papasakojo, jog „naujausi tyrimai aiškiai parodė, kad muzika žmogui nuo gimimo yra reikalinga tam, kad suvoktų savo jausmus, išgyventų emocijas, gebėtų aiškiai komunikuoti“. Profesorė atviravo, kad toks renginys, neabejotinai reikalingas Lietuvoje neseniai pradėtiems rengti Muzikos terapijos specialistams, kurie jau rado savo vietą darbo rinkoje ir privalo tobulinti bei toliau plėsti kompetencijas.

Muzikos terapijos magistro studijų programa VU Medicinos fakultetui bendradarbiaujant su LMTA pradėta rengti prieš kelerius metus ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo. „Muzika yra turtingas asmeninių, socialinių ir net mokslinių pokyčių šaltinis, taip pat tai yra išteklius, kurį galėtume išnaudoti daug efektyviau“ – konferencijos atidaryme sakė Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus. „Kaip Fakulteto vadovas, aš žinau, kaip sunku mokytis, kaip gydytojas suprantu, kad kartais sunku įkvėpti pacientui jėgų ir motyvacijos sveikti, kaip žmogus - jaučiu garsų grožį. Žaviuosi šios konferencijos organizatorių gebėjimu apjungti švietimą, sveikatą ir meną. Neabejotinai, kad ši konferencija sustiprins muzikos terapijos supratimą Lietuvos visuomenėje ir atvers būdus, kaip ją taikyti plačiau“.

Po konferencijos, renginio dalyviai buvo pakviesti pavakaroti Vivace Vilnius festivalio koncerte, kuris vyko Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

LRT apie konferenciją: https://bit.ly/2vDnbH6

 

Nuotraukoje iš kairės: violončelininkas Lynn Chang, Vivace Vilnius Eglė Jarkova, prof. Algirdas Utkus,  prof. Töres Theorell, prof. Lisa Wong, prof. Eva Bojner Horwitz, prof. Vilmantė Aleksienė.

Informaciją parengė Lina Kocienė.