Nacionalinės sveikatos taryboje du Medicinos fakulteto atstovai

Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl naujos sudėties Nacionalinės sveikatos tarybos (toliau Tarybos) formavimo. Kandidatus į Tarybą teikė pats Seimo Sveikatos reikalų komitetas, kiti Seimo komitetai, o taip pat Lietuvos mokslo taryba ir Jaunimo ir sporto reikalų komisija.

Nacionalinė sveikatos taryba yra Seimo įsteigta ir jam atskaitinga sveikatos politikos vertinimo ir formavimo patariamoji institucija, skatinanti sveikatos visose politikos srityse principo įgyvendinimą.

Į naujai išrinktos Tarybos sudėtį pateko net du Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto atstovai:

• VU MF Visuomenės sveikatos instituto docentė, mokslų daktarė Liubovė Murauskienė;
  • VU MF dekanas, Žmogaus ir medicininės genetikos katedros vedėjas, profesorius, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Medicininės genetikos centro vadovas, Lietuvos bioetikos komiteto kolegijos narys, habilituotas mokslų daktaras Algirdas Utkus.

Po posėdžio komitetas registravo Seimo nutarimo „Dėl Nacionalinės sveikatos tarybos narių paskyrimo“ projektą Nr. XIIIP-759. Priėmus šį Seimo nutarimą nauja Nacionalinės sveikatos tarybos narių kadencija prasidėjo nuo 2017 m. birželio 2 d.

Visas Nacionalinės sveikatos tarybos narių sąrašas prisegtame dokumente.

Priedai: