Paroda: Akušerijos mokslo raida Vilniaus universitete

Akušerija, kaip anatomija ar chirurgija, yra viena iš pirmųjų ir seniausių medicinos disciplinų pasaulyje. Vilniaus universitete (VU) akušerijos programa pradėta dėstyti nuo 1781 metų, įsteigus Medicinos fakultetą. Vilniuje XVIII a. pab. ir XIX a. pr. buvo įkurtos pirmosios Lietuvoje akušerijos ir ginekologijos įstaigos: Gimdymo skyrius ir akušerijos mokykla (1775), Akušerijos katedra (1803), Akušerijos ir ginekologijos klinikos (1816). Mokslas tobulėjo, veiklos plėtėsi, keitėsi asmenybės.

VU Medicinos fakultetas kviečia apsilankyti parodoje, skirtoje Akušerijos ir ginekologijos mokslo raidai, klinikos pokyčiams ir asmenims, vadovavusiems šiam padaliniui, atsiminti ir pagerbti. Už pagalbą rengiant parodą nuoširdžiai dėkojame ilgametei Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovei prof. dr. Gražinai Drąsutienei.

Paroda veiks iki 2019 m. balandžio 30 d.

Kontaktinis asmuo:
Irma Kušeliauskaitė