Prof. Algirdas Utkus išrinktas Europos medicinos mokyklų asociacijos Vykdomojo komiteto nariu

Š. m. rugsėjo 9 d. Berlyne (Vokietija) vykusioje Europos medicinos mokyklų asociacijos (angl.sutr. AMSE) generalinėje asamblėjoje Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) dekanas prof. Algirdas Utkus buvo išrinktas AMSE Vykdomojo komiteto nariu trejų metų kadencijai.

AMSE buvo įkurtą 1979 m. kaip Europos Medicinos Dekanų Asociacija, kurios tikslas - skatinti ir plėtoti bendradarbiavimą tarp medicinos mokyklų ir fakultetų Europoje ir plėtoti jų ryšius su kitomis profesinėmis, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis švietimo, akademinio valdymo, medicininių tyrimų ir sveikatos priežiūros srityse. Į Europos medicinos mokyklų asociaciją gali būti priimta kiekviena Europos medicinos mokykla, universitetas ar fakultetas. Lietuvą AMSE atstovauja tik Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas.

Šiuo metu asociacija jungia 77 aukštąsias mokyklas ir 31 šalies. Nepaisant didelio narių skaičiaus, Vykdomąjį komitetą sudaro tik 8 nariai. Visos Europos medicinos mokyklų asociacijos veiklos istorijoje, tai pirmas, ir kol kas vienintelis, atvejis kai Vykdomojo komiteto nariu išrenkamas Baltijos šalių regiono atstovas.

Nuoširdžiai sveikiname prof. Algirdą Utkų pelnius Europos kolegų pasitikėjimą ir linkime sklandaus darbo!

 

Daugiau informacijos apie AMSE rasite: http://www.amse-med.eu/

 

Informaciją parengė Lina Kocienė