Startuoja projektas “Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos, gydymo organizavimo gerinimas ir praktinių įgūdžių tobulinimas”

2018 m. vasario 21 d. Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. dr. Artūras Žukauskas pasirašė sutartį su Centrine projektu valdymo agentūra dėl trejų metų trukmės projekto “Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos, gydymo organizavimo gerinimas ir praktinių įgūdžių tobulinimas”.

Projektą vykdys VU Medicinos fakulteto darbuotojai kartu su partneriais iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos 2014–2020 m. struktūrinių fondų lėšomis. Jam skirto biudžeto suma yra 1 978 638 eurų.

Projekto tikslas – kelti sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių tuberkuliozes profilaktikos, diagnostikos, gydymo, epidemiologinės priežiūros bei kontrolės paslaugas, kvalifikacinius gebėjimus. Gerinti sveikatos priežiūros specialistų žinias tuberkuliozės diagnostikos, gydymo organizavimo srityse ir tobulinti praktinius įgūdžius.

Sėkmingai įgyvendinus projektą, tikimasi, kad bus tikslingai mokyta 1600 sveikatos priežiūros ir 800 visuomenės sveikatos specialistų.

 

Informaciją pateikė Jūratė Jurevičienė

MF projektų vadovė