Tobulinti studijų procesą Medicinos fakultete padės JAV ekspertė

Rugsėjo pradžioje Vilniaus universiteto Medicinos fakultete viešėjo Rosalind Franklin universiteto (Rosalind Franklin University of Medicine and Science) Čikagos medicinos mokyklos (Chicago Medical School) dekanas dr. James Record ir studijų prodekanė prof. Nutan Vaidya. Pagrindinis vizito tikslas buvo pasidalinti studijų proceso organizavimo patirtimi ir aptarti studentų mainų programos eigą.

Viešnagės metu garbūs svečiai susitiko su LR Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, VU rektoriumi prof. Artūru Žukausku, lankėsi VUL Santaros klinikose, Medicinos fakultete bendravo su studentais, domėjosi jų atsiliepimais apie studijas ir gyvenimo kokybę. Svečius apsilankymo metu globojo dekanas prof. Algirdas Utkus ir prodekanė studijoms prof. Vaiva Hendrixson.

Darbinių diskusijų metu buvo gautas prof. Nutan Vaidya sutikimas tapti tarptautautine medicinos studijų programos komiteto patarėja ir savo patirtimi bei įžvalgomis pagelbėti tobulinant studijų procesą ir gerinant studentų pasitenkinimą studijomis Medicinos fakultete. Prodekanė prof. Vaiva Hendrixson pasidžiaugė, kad tai „svarbus žingsnis ir pergalė studijų reorganizacijos procese“. Tikimasi, kad prof. Nutan Vaidya pagalba bus itin svari dėstytojų kompetencijų ugdymo srityje.

Dvišalio bendradarbiavimo su Rosalind Frankilin universitetu sutartis buvo pasirašyta prieš metus, ji  atvėrė galimybes Medicinos fakulteto studentams išvykti į JAV. Esama mainų galimybe jau pasinaudojo 2 medicinos studentai. Ši sutartis reglamentuoja tęstinį dviejų universitetų bendradarbiavimą bei atveria medicinos studentams galimybę susipažinti su kitos šalies sveikatos apsaugos sistema, ligonių priežiūra ir mokymosi tvarka. Sutartis „gimė“ Lietuvos garbės konsulo JAV prof. Jono Prunskio iniciatyva. Profesorius buvo pirmasis, kuris kreipėsi į Čikagos medicinos mokyklos rektorių siūlydamas bendradarbiauti su Vilniaus universitetu ir gavęs entuziastingą pritarimą toliau plėtojo šią mintį, kol ji virto realybe.

Baigiantis dr. James Record ir prof. Nutan Vaidya vizitui buvo sutarta toliau aktyviai bendradarbiauti studijų kokybės klausimais, plėtoti dvišalės sutarties galimybes bei tęsti studentų mainus. Medicinos fakultete jau šiais mokslo metais laukiama atvykstant Čikagos medicinos mokyklos studentų dalinėms studijoms Lietuvoje.

Nuotraukoje iš kairės: prof. Algirdas Utkus, dr. James Record, prof. Vaiva Hendrixson, prof. Nutan Vaidya, dr. Justinas Ivaška.

Informaciją parengė ir fotografavo Lina Kocienė