Už lietuvių kalbos puoselėjimą bus apdovanotos dvi Medicinos fakulteto profesorės

Kalbos komisija jau ketvirtą kartą įteiks apdovanojimus už lietuvių kalbos puoselėjimą. Nuo 2016 metų apdovanojimai skiriami už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.

Šiais metais už lietuviškos imunologijos ir alergologijos terminijos kūrimą „Sraigės“ skulptūrėlė (aut. Rokas Dovydėnas) ir diplomai bus įteikti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorėms Aurelijai Žvirblienei ir Rūtai Dubakienei, bei buvusiam Gamtos fakulteto profesoriui akademikui Vytui Antanui Tamošiūnui.

Profesoriai sudarė pirmąjį „Aiškinamąjį imunologijos ir alergologijos terminų žodyną“ lietuvių kalba. Pasak, prof. R. Dubakienės, mintis parengti tokio tipo leidinį kilo prof. V. A. Tamošiūnui, jis ir subūrė grupę imunologų, prie leidinio dirbusių beveik 10 metų. Terminai leidinyje suderinti ir suvienodinti taip, kad kiekvienas dėstytojas, studentas ar kitas asmuo galėtų juos vienodai suprasti ir vartoti. Didžiausias iššūkis, pasak profesorės, buvo terminų suderinimas su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Ilgametis darbas, galiausiai, buvo užbaigtas ir įvertintas.

Visi „Aiškinamojo imunologijos ir alergologijos terminų žodyno“ bendraautoriai yra Lietuvos mokslo premijos laureatai (prof. R. Dubakienė –2004 m., prof. V. A. Tamošiūnas- 2005 m., prof. A. Žvirblienė – 2015m.). Prof. Vytas Antanas Tamošiūnas buvęs ilgametis Imunologijos instituto direktorius, Imunologų draugijos prezidentas, LMA tikrasis narys – akademikas, Valstybinės premijos laureatas, VU GF imunologijos dėstytojas, dabar profesorius emeritas. Prof. Aurelija Žvirblienė ir prof. Rūta Dubakienė yra VU Medicinos fakulteto dėstytojos ir aktyvios Lietuvos imunologų draugijos narės.

Laureatai bus pagerbti vasario 28 d. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Lietuvos mokslų akademijos organizuojamame renginyje. Renginys vyks Mokslų akademijos salėje.

Daugiau informacijos: http://www.vlkk.lt/naujienos/kitos-naujienos/paskirti-kalbos-komisijos-apdovanojimai-uz-lietuviu-kalbos-puoselejima-3

Informaciją parengė Lina Kocienė