Inovacijos sveikatos priežiūroje: nuo idėjos iki revoliucijos

Inovatyvios medicinos draugija tęsia tarpdisciplininių renginių seriją ir jau balandžio 13-ąją dieną debiutuoja pristatydama savo pirmąjį renginį KAUNE – “Inovacijos sveikatos priežiūroje: nuo idėjos iki revoliucijos“!

Pirmasis renginio pranešėjas – Oksfordo universiteto tarpdisciplininių biomokslų doktorantas Karolis Leonavičius, pristatysiantis anglišką pranešimą tema „Healthcare  innovations:  digital health startups vs. university spin-offs“. Mokslininkas kalbės apie naujų technologijų įvedimo į rinką procesą bei problemas, patiriamas didelių kompanijų bei mažų startuolių. Grįžęs į Lietuvą Karolis su bendraminčiais įkūrė biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“, o doktorantūros studijų metu K. Leonavičius dirbo tobulinant skaitmeninės diagnostikos startuolį “Hinge Health” Londone bei transplantuojamų organų kompanijoje „Organox“ tarptautinių klinikinių tyrimų metu.

Antrasis renginio pranešėjas – NASA susidomėjimo sulaukęs inžinierius, išradėjas, technologijos mokslų daktaras, KTU telekomunikacijų katedros profesorius bei Telematikos mokslinės laboratorijos steigėjas ir vadovas Arminas Ragauskas. Per visą įspūdingą mokslinę karjerą A. Ragauskas įregistravo daugiau kaip 140 savo išradimų, kurie buvo patentuoti JAV, Japonijoje, Kanadoje, Australijoje ir didžiosiose Europos Sąjungos valstybėse. Renginio metu profesorius kalbės apie inovacijų reikšmę technologijų pasauliui plačiąja prasme, aptars kūrybos ir išradimų ryšį, dalinsis patirtimi apie idėjų realizavimą bei patentus, didžiulio tarptautinio dėmesio sulaukusį ir NASA sužavėjusį išradimą, iš esmės pakeitusį galvos traumų diagnostiką bei taikomą astronautų sveikatos tyrimuose, - neinvazinį galvospūdžio matuoklį.

Renginys nemokamas ir kviečiami visi  besidomintys!

Po pranešimų kviečiame neišsiskirstyti ir prie arbatos puodelio pasidalinti mintimis ir įspūdžiais su kitais renginyje apsilankiusiais bendraminčiais bei renginio pranešėjais – galbūt ši pažintis taps tavo mokslinės karjeros pradžia?