Konferencija: Nacionalinė mokslo programa „Sveikas senėjimas“

Lietuvos mokslo taryba kviečia į pirmąją ataskaitinę konferenciją „Nacionalinė mokslo programa „Sveikas senėjimas“.

Renginyje svarbiais sveiko senėjimo klausimais pasisakys nacionalinės mokslo programos (NMP) „Sveikas senėjimas“ projektų vadovai, pristatysiantys 30 šios NMP projektų: kas pasiekta programos vykdymo metais, kokių rezultatų ir atsakymų tikimasi po 2–3 metų, baigus šiuos mokslinius tyrimus, ir aptarti, kokią vertę šie atsakymai turi valstybei.

Vykdant šios NMP mokslinių tyrimų projektus 2015–2020 metais yra siekiama spręsti tris uždavinius:

  • sukurti naujus ligų rizikos veiksnių vertinimo ir profilaktikos metodus bei technologijas, ištirti jų poveikį sveiko ir kokybiško gyvenimo trukmei;
  • pasitelkus biotechnologijų, nanotechnologijų, vaizdinimo, informacines ir telekomunikacijos technologijas, sukurti ligų, trumpinančių sveiko ir kokybiško gyvenimo trukmę, ankstyvos diagnostikos ir eigos prognozavimo metodus;
  • sukurti, tobulinti ir ištirti sveikatos būklių, darančių įtaką sveiko ir kokybiško gyvenimo trukmei, gydymo, ligonių reabilitacijos bei ilgalaikės stebėsenos metodus ir Lietuvos pagyvenusių žmonių socialinę atskirtį mažinančias technologijas.

Konferencijos sesijoms pirmininkaus NMP „Sveikas senėjimas“ vykdymo grupės nariai.

Renginys vyks balandžio 28 d. (penktadienį) Lietuvos mokslo taryboje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Pradžia – 10 val.

Į konferenciją maloniai prašome registruotis e. sistemoje http://www.lmt.lt/lt/renginiai/2017-04-28 iki balandžio 26 d. (trečiadienio).

Kontaktinis asmuo:

Audronė Mažulytė

Tel.: 8-5-2619061

Priedai: