Paskaita: Žmogaus ligų epigenetika

Kviečiame balandžio 26 d. 15 val. į Toronto universiteto (Kanada) profesoriaus ir VU Gyvybės mokslų centre naujai įsteigtos Epigenominių tyrimų laboratorijos vyrausiojo mokslininko Artūro Petronio paskaitą „Žmogaus ligų epigenetika“. Ji vyks VU Gyvybės mokslų centro (Saulėtekio al. 7, Vilnius) R401 auditorijoje.

Paskaitoje prof. A. Petronis apžvelgs epigenetinių ligų tyrimus, pasiektus rezultatus, taip pat laukiančius iššūkius ir naujas galimybes. Tradiciškai manoma, kad nemendelines ligas, pavyzdžiui, vėžį, diabetą ar Alzheimerio ligą sukelia genetiniai ir aplinkos faktoriai arba jų deriniai. Šių dviejų elementų paradigma susiduria su rimtomis problemomis, kai prireikia paaiškinti minėtų ligų esmę. Pavyzdžiui, kodėl identiški (monozigotiniai) dvyniai neretai serga skirtingomis ligomis? Arba kodėl šios ligos pasireiškia palyginus vėlai, o ne iš karto po gimimo?  Kodėl kai kurios ligoms būdingi paūmėjimai ir remisijos, juk genai nesikeičia? Epigenetiniai mechanizmai gali padėti atsakyti į šiuos klausimus.

Ketinančiųjų dalyvauti paskaitoje prašome iki balandžio 21 d. užsiregistruoti nurodant savo vardą, pavardę ir instituciją: https://docs.google.com/document/d/13Ap3_n9eZxQ7LPHjkAMmp7vjK894C2lfjYkWfX7Vqnc/edit?usp=sharing