Apie centrą

Virtualus įrodymais pagrįstos medicinos centras (ĮPMC) Vilniaus Universiteto Medicinos Fakulteto tarybos sprendimu buvo įkurtas 2014 metų vasarą prie Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos. ĮPMC tikslas yra tobulinti sveikatos priežiūrą, skleidžiant aukščiausios klasės klinikinius įrodymus ir ugdant medikų sugebėjimą šiuos įrodymus susirasti, kritiškai įvertinti bei tinkamai pritaikyti savo pacientams. Centrui vadovauja vidaus ligų specialistas Prof. Virginijus Šapoka, centro įkūrėjai Tumas Beinortas ir Dr. Karolis Bauža. ĮPMC glaudžiai bendradarbiauja su pasauliniu įrodymais pagrįstos medicinos centru, įsikūrusiu Oksfordo universitete. Dalis mūsų tinklapyje pateikiamos medžiagos yra adaptuota iš šio centro sukurtų resursų.

Tinklapyje pateikiama informacija, kaip naudotis įrodymais pagrįstos medicinos įrankiais kasdienėje praktikoje, užtikrinant aukščiausio lygio klinikinę praktiką. ĮPMC puslapyje taip pat rasite praėjusių ĮPM konferencijų medžiagą, informaciją apie ateities mokymus, šalutinius ĮPMC centro projektus ir naujienas apie svarbius medicinos atradimus. Išorinės nuorodos nukreipia į kitus naudingus pasaulinius puslapius.

Pagrindinis centro tikslas yra supažindinti medicinos profesionalus su būdais tikslingai surasti, kritiškai įvertinti ir integruoti aukščiausios kokybės mokslinius atradimus klinikinėje praktikoje ir taip ją pastoviai tobulinti. Mėginame plėtoti įrodymais pagrįstą praktiką, organizuodami mokymus medicinos studentams, rezidentams ir gydytojams. ĮPM centre taip pat atliekame mokslinius tyrimus ir esame pasiruošę padėti tyrėjų grupėms, rašančioms sistemines apžvalgas ir meta-analizes. Siekdami populiarinti pirmosios pagalbos žinias visuomenėje, kartu su medicinos studentais taip pat rengiame savanoriškus gavinimo kursus moksleiviams. 

Centro nariai:

Prof. Virginijus Šapoka
El. paštas: virginijus.sapoka [at] mf.vu.lt

Dr. Karolis Bauža
El. paštas: dr.k.bauza [at] gmail.com

Tumas Beinortas
El. paštas: tumasbeinortas [at] gmail.com