Sidebar

Naujienos

Ankstyvą rudenį delegacija iš Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto lankėsi Romoje (Italija) La Sapienza universitete. VU Medicinos fakultetas jau kelerius metus džiaugiasi galėdamas vieną iškiliausių Italijos universitetų vadinti savo partneriu Erasmus+ programos rėmuose. Šios partnerystės dėka vyksta aktyvūs medicinos studijų programos studentų mainai.

Siekiant aptarti nuveiktus ir planuojamus darbus Italijoje viešėjo keturios Medicinos fakulteto atstovės: tarptautinių studijų koordinatorė Miglė Trinkūnaitė, studijų koordinatorė Giedrė Mikulėnaitė, mokslo specialistė Ramutė Grabauskienė ir inovacijų specialistė Diana Bašinskaitė. Jos Sapienza universitete domėjosi partnerytės, studijų mainų, mokslo ir inovacijų administravimo klausimais.

„Pasauliniuose aukštųjų mokyklų reitinguose „QS World University Rankings 2019“ Sapienza universitetas užima 203 vietą ir yra vienas seniausių universitetų pasaulyje, tad labai didžiuojamės turėdami tokį partnerį ir džiaugiamės galėdami susipažinti su Universiteto veikla iš arčiau. Šiuo metu bendradarbiaujame su vienu iš trijų Sapienza universiteto Medicinos fakultetų. Vizito metu buvo aptartos partnerystės su kitais fakultetais galimybės bei studijų mainų, ne medicinos studentams, perspektyvos“ – kelionės įspūdžiais dalinosi Miglė Trinkūnaitė.

Kaireje Daniela De Biase 4 is kaires Andrea Riccio

Nuotraukoje iš kairės: Daniela De Biase, Giedrė Mikulėnaitė, Miglė Trinkūnaitė, Andrea Riccio, Diana Bašinskaitė, Ramutė Grabauskienė, 2019.

Vizito metu su VU Medicinos fakulteto atstovėmis susitiko La Sapienza universiteto prorektorius prof. Luciano Saso ir Medicinos ir Farmacijos fakulteto Erasmus+ akademinė koordinatorė, docente Daniela De Biase. Susitikimo metu buvo aptartos platesnės bendradarbiavimo galimybės medicinos, farmacijos ir kineziterapijos srityse. „Džiaugiuosi sėkmingu ir įdomiu vizitu! Mane labiausiai sužavėjo kineziterapijos studijų programos. Tikiu, kad jau netrukus, bendradarbiavimo laukas su šiuo universitetu prasiplės, ir ne tik medicinos, bet ir kitų specialybių studentai, galės pasinaudoti mainų galimybėmis“, - kalbėjo Giedrė Mikulėnaitė, pati šiuo metu studijuojanti Reabilitacijos magistro programoje. Įdomu tai, kad šis universitetas yra atviras ne tik studentų, bet ir dėstytojų mainams, tad kiekvienas gali pasisemti gerosios praktikos ir išbandyti save.

Susitikime su Italijos universiteto Mokslo vertinimo skyriaus vadove Andrea Riccio buvo pristatytos kelios universitete taikomos programos, skirtos mokslo ir inovacijų veiklų valdymui. „SAPIExellence“ – universiteto iniciatyva, skirta pritraukti geriausius ir perspektyviausius mokslininkus ir tyrėjus, skatinant juos dalyvauti Marie Skłodowska-Curie (MSCA) ir Europos mokslo tarybos (ERC) programose. IRIS (Institutional Research Information System) –  informacinė sistema, skirta informacijos apie mokslinę veiklą kaupimui ir valdymui. Pasak mokslo specialistės Ramutės Grabauskienės, visiškai nenustebino, kad vienas didžiausių ir reikšmingiausių Italijos universitetų, turi ne tik atsakingus mokslininkus ir tyrėjus, kurie nuolat ir laiku kaupia bei aprašo savo mokslo veiklos rezultatus, bet ir yra įdiegęs mokslo valdymui skirtas informacines sistemas. Šios sistemos skirtos mokslo produkcijos ir informacijos apie mokslinę veiklą kaupimui, išsaugojimui, valdymui bei viešinimui. Jos, anot Ramutės,  ženkliai palengvina darbą renkant informaciją, kuri būtina ne tik pedagoginio ir mokslo personalo atestavimui, bet ir efektyviam mokslo rezultatų vertinimui. „Neabejotinai, apsilankymo Sapienza universitete metu, įgyta geroji patirtis leis apmąstyti ir galbūt pritaikyti mokslo veiklų valdymo būdus „namuose“, - kalbėjo Medicinos fakulteto mokslo specialistė.

„Labai norėjau sužinoti, kaip universitetas skatina mokslininkus ir tyrėjus dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų programose, domėjausi, kaip universitete vykdoma veikla mokslinių tyrimų, inovacijų bei technologijų perdavimo srityje. Buvo smalsu atrasti, kad universitete naudojamos pažangios duomenų valdymui ir analizei skirtos sistemos. Puikus pavyzdys mums!“ – kolegę papildė Diana Bašinskaitė. Išvažiuojamieji susitikimai, pasak inovacijų specialistės, yra puiki patirtis ir praktika siekiant glaudesnio bendradarbiavimo su universitetais partneriais, „tiesioginis kontaktas ir „gyvas“ pokalbis sukuria ryšį, kurio nesukursi per atstumą“. Tikimasi, kad po šio vizito sustiprės dviejų universitetų partnerystė, o artimiausiu metu sulauksime atsakomojo italų vizito.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos