Naujienos

„Ruoškitės planui B“- siūlė gydytoja. Mano tėtis laukė širdies donoro. Šią temą kūrybinei veiklai pasirinkti motyvuoja skaudi asmeninė patirtis.

DSC 8853

Organų donorystės tema dažnai sutinkama kaip nemaloni, nes siejama su mirtimi ir kūno dalumo klausimu. Kūno pažeidžiamumas ir mirties materialumas yra išstumtas iš mūsų kasdieninės aplinkos. Donorystės po mirties skatinimas visuomenėje aktualus, nes egzistuojantys mitai didina visuomenės nepastikėjimą ir atsisakymą paaukoti organus transplantacijai. Donorų trūkumo problema, iš dalies, gali būti sprendžiama, jei didesnė žmonių dalis pritartų artimųjų, patyrusių smegenų mirtį, organų donorystei. Pagrindiniais aspektais priimant tokį sprendimą tampa mirusiojo nuomonė ir jo artimųjų pozicija donorystės atžvilgiu.

Šiuo kūrybiniu darbu autorė siekia vizualiomis komunikacinėmis priemonėmis ir dalyvių interakcijų sistema skatinti altruistinį požiūrį į organų donorystę ir efektyvią diskusiją skirtingose bendruomenėse. Šiam tikslui pasiekti sukurta reikalinga speciali proga ir individui priimtinas impulsas pradėti pokalbį, susiformuoti ir išreikšti nuomonę – pasirašyti sutikimą.

Laukimas, mirtis, gavimas tai - esminiai donorystės etapai, kurie visuomet turės priešpriešą: pozityvo ir negatyvo, laukiančiųjų ir mirusiųjų, mirties ir gimimo, sprendimo ir nežinios.

Parodos autorė dizainerė Austėja Šeputė.

Vieta: Medicinos fakulteto II aukšto koridorius (prie Didžiosios auditorijos).

Kontaktai:
el. p.: ,