Sidebar

Naujienos

Šiemet Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetas (MF) mini 238-ąjį gimtadienį. Fakulteto atidarymo data laikoma 1781 m. lapkričio 24-oji. Šiam reikšmingam įvykiui paminėti buvo skirtas šventinis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Tarybos posėdis.

Sveikindama Fakulteto bendruomenę ir svečius gražaus gimtadienio proga, VU MF Tarybos pirmininko pavaduotoja, Odontologijos instituto direktorė, prof. dr. Vytautė Pečiulienė pažymėjo, kad ilgametės istorinės tradicijos padėjo tvirtą pamatą dabartinei Medicinos fakulteto veiklai, ir šiandien jis yra vienas reikšmingiausių Universitete. „Keičiasi pasaulis, keičiasi Lietuva, keičiasi Universitetas, esame naujovių sūkuryje. Tikiuosi, kad šios permainos taps naujų ir progresyvių sprendimų pradžia“, – teigė profesorė, kviesdama visus susitikimą pradėti tautiška giesme už Medicinos fakulteto praeitį, dabartį ir ateitį.

Fakulteto gimtadienis 4

Nuotraukoje: MF bendruomenė ir svečiai gieda Tautišką giesmę, 2019.

Fakulteto gimtadienis – puiki proga prisiminti praeities šviesuolius – asmenis, kurie padėjo stiprų pamatą ateities kartoms, ugdė būsimus savo sričių Profesionalus. Reikšmingu šventės akcentu tapo svarbius puslapius į Medicinos Fakulteto istoriją įrašiusio buvusio dekano, profesoriaus Gintauto Jurgio Česnio atminimą įamžinančio bareljefo pristatymas. Fakultetui dovanotą bareljefą profesoriaus Kęstučio Vitkaus iniciatyva sukūrė skulptorius Romualdas Karpavičius.

Prisiminimais apie šį iškilų Žmogų, Mokslininką, Mokytoją dalijosi šventėje dalyvavę asmenys: garsus politikas, visuomenės veikėjas, meno, muzikos ir kultūros istorikas profesorius Vytautas Landsbergis, VU prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, profesorius Kęstutis Vitkus.

„Malonu pasveikinti garbingą mokslo ir žmoniškumo įstaigą bei kartu prisiminti labai orų Žmogų, kuris čia yra dirbęs visiems mums, visai mūsų šaliai, – kalbėjo prof. Vytautas Landsbergis. – Kaip dažnai mūsų istorijoje būtent gydytojai dirbo ir dirba daug platesnį humanišką ir patriotinį darbą, nei tai leidžia tiesioginė profesija“. Jis prisiminė Gintautą Česnį, kaip labai gražų Žmogų, Lietuvai ir jos žmonėms atsidavusį idealistą, visada turėjusį tikslą ir siekusį, kad jis būtų įgyvendintas. 

VU vicerektorius, prof. Rimantas Jankauskas papasakojo apie pirmąjį atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikotarpio Fakulteto dekaną, buvusį Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vadovą, kolegą, profesorių Gintautą Česnį, pristatydamas jo gyvenimo pasiekimus, nuveiktus darbus. „Gintautas Česnys buvo charizmatišką asmenybė. Jis visada buvo ir liks šviesiausias Universiteto pavyzdys ir studentams, ir kolegoms, ir visiems jį pažinojusiems žmonėms“, – teigė vicerektorius. 

Fakulteto gimtadienis 5

Nuotraukoje: Prof. Vytautas Landsbergis sveikina Medicinos fakulteto bendruomenę, 2019.

Džiugu, kad nuo šiol kiekvienas, įžengdamas į žymiausią, daug istorinių vingių išgyvenusią Medicinos fakulteto Didžiąją auditoriją, turės galimybę asmeniškai pasisveikinti su prof. Gintautu Česniu ir apžiūrėti jo atminimo bareljefą. Apie šio Mylimam Mokytojui skirto paminklo gimimą ir šios idėjos įgyvendinimą papasakojo prof. Kęstutis Vitkus: „1970-tieji, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas. Didžioji auditorija ūžia. Į pirmakursių medikų paskaitą įžengia jaunas vyriškis – ir visi nuščiūva. Gintautas Česnys, anatomijos dėstytojas, „kirvis“, apie kurį sklido legendos tarp visų būsimų medikų, mano kurso kuratorius. Jis ištarė pirmuosius žodžius ir pavergė auditoriją, o man tapo dvasiniu viso gyvenimo vadovu“.

Didelio Fakulteto šventės dalyvių susidomėjimo susilaukė dalyvavęs prof. Gintauto Česnio brolis Antanas Česnys: „Sveikindamas mūsų žymųjį Medicinos fakultetą, vieną seniausių Universitete, gražaus gimtadienio proga, noriu padėkoti Fakulteto vadovybei už tai, kad į savo gimtuosius, antruosius namus sugrįžo visą savo gyvenimą Universitetui ir mokslui paskyręs mano brolis – Gintautas Česnys“.

Fakulteto gimtadienio šventę tęsė nuostabi muzikinė programa, kurioje kūrinius atliko VU Verslo mokyklos studentė pianistė Viktorija Brazaitė ir LMTA kamerinio ansamblio trio – Laima Švabauskaitė (fleita), Edvardas Kuleševičius (klarnetas), Benediktas Bazaras (fortepijonas). Šventės metu Medicinos vientisųjų nuolatinių studijų programos studentei Gabijai Jasionytei buvo įteikta UAB "SK Impeks Medicinos diagnostikos centro" stipendija už geriausius 5 kurso mokymosi rezultatus. Būsimoji gydytoja dėkojo Medicinos fakulteto bendruomenei už įkvėpimą, kurio nuolat semiasi iš išskirtinių čia dirbusių ir dirbančių asmenybių.

Fakulteto gimtadienis 16

Nuotraukoje iš kairės: Gyd. Jūratė Garšvienė, Audronė Suvaizdytė, Gabija Jasionytė. 2019.

Graži Medicinos fakulteto tradicija tapo švenčiant  gimtadienį ne laukti dovanų, bet patiems jas dovanoti. Dovanoti mintį, idėją, susimąstyti ir atverti savo širdis gerumui. Apie brangiausią dovaną – donorystę ir jos svarbą ugdant žmoniškumą – kalbėjo laikinoji Nacionalinio transplantacijos biuro vadovė Audronė Būziuvienė: „Medicinos fakultetas visada buvo šalies mokslo ir praktikos pažangos variklis. Medicina yra ypatinga mokslo sritis, ji skirta puoselėti sveikatą, ugdyti žmogiškumą, dovanoti ir saugoti gyvybę. Nepamirškime, kad kiekvienas donorystei pritariantis žmogus gali išgelbėti iki 7 žmonių gyvybes“.

Šventės kulminacija tapo atidaryta kilnias organų donorystės idėjas propaguojanti paroda „Koks tavo planas B?“, kurią pristatė jos autorė Austėja Šeputė: „Man yra didelė garbė savo parodą atidaryti Medicinos fakulteto gimtadienio ir profesoriaus Gintauto Česnio atminimo minėjimo proga. Ačiū Fakulteto dėstytojams ir studentams. Visada buvote, esate ir būsite pavyzdys, kuriuo norisi sekti“.

Ši graži gimtadienio šventė suvienijo Medicinos fakulteto bendruomenę naujoms asmeninėms ir profesinėms pergalėms savo pačių, savo Universiteto, savo Tėvynės labui. Tikimasi, kad bendromis visų čia dirbančiųjų ir besimokančiųjų pastangomis Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas – reikšminga Lietuvos medicinos ir sveikatos mokslų bei praktikos oazė – ir toliau tęs pradėtus darbus bei ryžtingai imsis naujų.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos