Naujienos

2020-ųjų metų pirmosiomis dienomis Vilniaus universiteto atstovų delegacija lankėsi Tel Avive, Izraelyje. Vizito metu grupės nariai dalyvavo tarptautinėje Studijų mugėje, susitiko su partnerinės įmonės MD International vadovais bei vykdė motyvacinius pokalbius su būsimaisiais studentais. Apie viską skaitykite išsamiau.

Tel Avive vyko kasmetinė, tarptautinė, "MD International" kompanijos organizuojama medicinos studijų mugė, kurioje dalyvauti ir savo programas pristatyti kviečiami su šia kompanija bendradarbiaujantys Europos universitetai. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetas (MF) šiame renginyje dalyvavo jau aštuntąjį kartą. Šiemet fakultetą mugėje atstovavo Studijų prodekanė prof. dr. Vaiva Hendrixson, Studijų skyriaus vadovė Jekaterina Bortkevič, Komunikacijos skyriaus vadovė Lina Kocienė, Tarptautinių studijų koordinatorės Justė Andrikonytė ir Miglė Trinkūnaitė. Delegacijos sudėtį puikiai papildė VU Studentų priėmimo poskyrio vadovas Artūras Šaltis.

dd20200110 135011

Nuotraukoje iš kairės: Artūras Šaltis, Lina Kocienė, prof. Vaiva Hendrixson, Jekaterina Bortkevič, Justė Andrikonytė, Miglė Trinkūnaitė, 2019.

Mugės programa kaip ir kasmet buvo sudaryta iš dviejų dalių – oficialiosios, kurioje universitetai prisistatė, bei neoficialiosios – kurioje vyko betarpiškas bendravimas su būsimais studentais ir jų artimaisiais. Renginyje savo siūlomas studijų programas pristatė Čekijos (Charles University, Palacky University), Kroatijos (University of Zagreb), Italijos (Humanitas University) universitetai, taip pat ir Lietuvos Sveikatos Mokslų universitetas. VU Medicinos fakultetą mugėje pristatė Miglė Trinkūnaitė, kuri pateikė svarbiausius faktus apie Lietuvą, Vilnių, Universitetą ir, žinoma, studijas bei gyvenimą Medicinos fakultete. „Kalbėti stovint prieš kelių šimtų auditoriją yra iššūkis, tačiau kai matai susirinkusiųjų akyse susidomėjimą, apima pasididžiavimas atstovaujamu Universitetu ir supranti koks prasmingas tavo darbas“ – po pristatymo mintimis dalinosi Miglė Trinkūnaitė.

„Studentai iš Izraelio sudaro apie 10% studijuojančiųjų Medicinos fakultete, tokį lygį norėtume išlaikyti ir didinti. Siekiame parodyti išskirtinį dėmesį partneriams, „Medicial Doctors International Academy“ atstovams, ir palaikyti glaudų tęstinį bendradarbiavimą“, – kalbėjo Studijų prodekanė prof. dr. Vaiva Hendrixson. – Žinoma, niekada negalima visko apibendrinti, tačiau, mano pastebėjimu, šie studentai išsiskiria savo motyvacija ir pasiruošimu. Studijuoti jie pradeda po privalomosios karinės tarnybos, todėl būna vyresni, brandesni, daugiau patyrę ir aiškiau suvokiantys savo tikslus.“

bb20200110 114624

Nuotraukoje: Miglė Trinkūnaitė pristato Vilniaus universitetą Studijų mugės dalyviams, 2019.

Dauguma mugėje dalyvavusių universitetų turi jau kelių dešimtmečių tarptautinių studijų organizavimo patirtį, gali pasigirti tradicijomis ir įdirbiu, didžiuotis gausiomis tarptautinių  alumnų draugijomis ir kasmet priimti ne vieną šimtą naujų studentų. Po oficialaus prisistatymo, MF stendas buvo apsuptas būsimųjų studentų ir jų tėvelių. Jaunimas, be abejo, puikiai įvaldęs anglų kalbą, tačiau jų artimieji mieliau klausinėjo rusiškai. Buvo netikėta sulaukti kelių lietuviškai kalbančių asmenų, kurie prisipažino į Izraelį prieš daugybę metų atvykę gyventi iš Lietuvos. „Galima tik pasidžiaugti, kad tarp tokių stiprių dalyvių VU Medicinos fakultetas išlieka konkurencingu ir patraukliu Izraelio jaunimui. Žinoma, mes ir patys stiprėjame – jau turime dvi užsienio studentų laidas, taigi, yra pirmieji alumnai, kurie labai aktyviai skleidžia pozityvias žinias apie Vilniaus universitetą, – pasakojo Lina Kocienė. – Informacija iš studentų lūpų visada yra labiau vertinama nei darbuotojų.“ Tokie vizitai, pasak Komunikacijos skyriaus vadovės, yra puiki galimybė įvertinti, kaip atrodome bendrame kontekste lyginant su kitais universitetais. „Tuomet supranti, kur dar reikėtų pasitempti ir padirbėti, o kur iš tikrųjų pasirodome puikiai.“

„Dalyvaudami studijų mugėje nesiekėme „užkabinti“ kuo daugiau studentų. Mūsų tikslas yra atsirinkti tuos, kurie tikrai nori studijuoti Vilniaus universitete, jau yra girdėję apie Lietuvą, galbūt, net ir lankęsi. Motyvacija yra vienas iš svarbiausių kriterijų, – pabrėžė Studijų skyriaus vadovė Jekaterina Bortkevič. – Nemaloniausia, kai jau priimtas studentas po kelių savaičių ar mėnesių nutraukia studijas, tuomet supranti, kad vietoj jo galima buvo pasirinkti kitą – labiau motyvuotą. Labai stengiamės, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau. Iki šiol mums tai sekėsi.“

Anot Artūro Šalčio, studijų mugės metu Medicinos fakultetas sulaukė susidomėjimo. Belieka laukti tik dokumentų ir tikėtis, kad pas mus ateis patys geriausi. „Tie, kurie nespėjo sudalyvausi motyvaciniame pokalbyje gyvai, dar galės tai padaryti vėliau, Skype programėlės pagalba. Šio vizito tikslas buvo suteikti žinių apie Universitetą, leisti apie jį pagooglinti savarankiškai ir, žinoma, priimti teisingą sprendimą“ – kalbėjo Studentų priėmimo poskyrio vadovas.

Interviu Medicinos fakultete kasmet vykdomi pavasarį ir sudaro gana svarbią Tarptautinių studijų koordinatorių darbo dalį. Tokių pokalbių tikslas – išsiaiškinti būsimų studentų motyvaciją. „Žinoma, visada geriau pasikalbėti gyvai. Tuomet atsiskleidžia žmogaus asmenybė, charakteris. Visais atvejais betarpiškas, gyvas pokalbis yra neįkainojamas“, – mintimis dalinosi Justė Andrikonytė. – Tačiau kai gyvai susitikti neįmanoma, labai pagelbėja ir technologijos“.

2020 m. VU Medicinos fakultete jau 8 kartą planuojama vykdyti priėmimą į medicinos ir odontologijos studijas anglų kalba. Tikimasi priimti 100 studentų į medicinos studijų programą ir 20 – į odontologijos studijų programą.

cc20200110 130956

Nuotraukoje: VU atstovai konsultuoja besidomičiuosius studijomis Medicinos fakultete, 2019.