Sidebar

Naujienos

Sėkmingai mokslo metus užbaigus nuotoliniu būdu, diplomai teikia „gyvos“ šventės metu. Gražiausiais vasaros žiedais išpuoštame Vilniaus universiteto (VU) Didžiajame kieme, po ilgos karantino tylos, ir vėl skambėjo gyva muzika, netilo šventinis šurmulys, tvyrojo džiugi ir pakili nuotaika. Visų susirinkusių Universiteto bendruomenės narių, absolventų, jų artimųjų ir svečių veiduose spindėjo laimės šypsenos, o širdžių šiluma kaitino labiau, nei dosni vasaros saulė. Išskirtinė diplomų VU Medicinos fakulteto absolventams  įteikimo šventė šiemet tapo nuoširdžios padėkos medikams, tikėjimo medicinos mokslo ir praktikos pažanga ir vilties simboliu.

Diplomai buvo teikiami keturių atskirų ceremonijų metu. Renginius vedė VU Medicinos fakulteto Studijų prodekanė, prof. Vaiva Hendrixson ir Podiplominių studijų prodekanas, prof. Vytautas Kasiulevičius. Puikią šventės dalyvių nuotaiką palaikė VU Pučiamųjų orkestras „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas), VUL Santaros choras, Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (vadovas Modestas Jankūnas).

VU Medicinos fakulteto absolventams beveik 500 diplomų buvo įteikta „gyvai“

Pirmą kartą istorijoje, dėl Lietuvoje paskelbto karantino, užbaigus studijas nuotoliniu būdu, į diplomų teikimo ceremoniją studentai buvo kviečiami atvykti gyvai. Po ilgo nesimatymo, susitikimas tokios jaudinančios ceremonijos metu buvo tik dar jausmingesnis negu įprastai. 2020 m. birželio 22 d. diplomus išdidžiai atsiėmė:

 • 6 Ergoterapijos bakalauro SP absolventai (1 Cum Laude);
 • 24 Farmacijos vientisųjų SP absolventai;
 • 49 Kineziterapijos bakalauro SP absolventai (5 Cum Laude);
 • 186 Medicinos vientisųjų SP absolventai (10 Magna Cum Laude ir 14 Cum Laude);
 • 16 Medicinos genetikos magistro SP absolventų (1 Cum Laude);
 • 19 Medicinos biologijos magistro SP absolventų (2 Magna Cum Laude ir 2 Cum Laude);
 • 10 Muzikos terapijos magistro SP absolventų (1 Cum Laude);
 • 30 Odontologijos vientisųjų SP absolventų (1 Magna Cum Laude ir 2 Cum Laude);
 • 11 Reabilitacijos magistro SP absolventų (2 Cum Laude);
 • 4 Sistemų biologijos magistro SP absolventai;
 • 34 Visuomenės sveikatos bakalauro SP absolventai (3 Cum Laude);
 • 16 Visuomenės sveikatos magistro SP absolventų (2 Cum Laude).

Atskiros ceremonijos metu diplomai taip pat įteikti ir 24-iems mediciną bei 8-iems odontologiją anglų kalba studijavusiems absolventams iš įvairių pasaulio šalių.

gQu0kwPA

Gausūs sveikinimai skambėjo netylančių aplodismentų fone

Diplomų įteikimo šventės pradžioje žodis buvo suteikiamas garbiems svečiams iš Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos. Viceministrė Kristina Garuolienė savo sveikinime minėjo mediko misijos įprasminimą: „Paskutiniais mėnesiais supratome, kokia svarbi yra mediko profesija. Kad medikas ir drąsa yra neatsiejami. Mediko specialybę renkasi tik labai drąsūs, geros širdies žmonės, vedami noro padėti kitiems, dažniausiai kenčiantiems. Šią profesiją pasirenka tik itin žingeidūs, nes jos mokytis reikia visą gyvenimą“.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis absolventams linkėjo didžiausios profesinės ir asmeninės sėkmės. „Diplomas atvers naują gyvenimo puslapį. Jūs įsijungsite į medikų bendruomenę ir galėsite padaryti viską, kad išsaugotumėte didžiausią mūsų valstybės ir viso pasaulio vertybę – žmogaus sveikatą ir gyvybę. Ir taip pat tapsite sveiko gyvenimo mokytojais“, – kalbėjo svečias.

Sveikindamas visus iškilmingos ceremonijos dalyvius, VU rektorius, prof. Rimvydas Petrauskas išreiškė didelį džiaugsmą, kad po visą pasaulį ir mūsų valstybę sukausčiusio, tačiau, jo įsitikinimu, istorija tampančio pandemijos periodo, pagaliau vėl galima visiems susitikti „gyvai“. „Visų pirma tai Jūsų – medikų bendruomenės, bendruomenės, į kurią įsilieja šiandieniniai absolventai, nuopelnas“. Rektorius teigė, kad visuomenė, Universitetas susiduria su įvairiomis krizėmis. Ši krizė dar kartą parodė, kad mokslas, žinojimo kaupimas ir atnaujinimas, aplinkinio pasaulio interpretavimas ir jo realizavimas yra tas stabilus pagrindas, kuris suteikia pasitikėjimo. Profesoriaus nuomone, šių metų Medicinos fakulteto absolventai nusipelnė išskirtinės pagarbos, nes krizė, kurią jie sėkmingai įveikė, taps unikalia šią kartą sustiprinančia patirtimi. „Visada sieksime, kad Vilniaus universitetas, jo mokslinė bazė taptų idealiausia vieta Jūsų talentams ugdyti, o Universiteto kultūra būtų geriausia vieta Jums augti. Kviečiu ir toliau būti kartu, tęsti mokslus čia, tapti aktyviais Universiteto alumnais bei ambasadoriais“, – ragino rektorius, pabrėždamas atsakomybės ir lyderystės svarbą,  pratęsiant seniausio ir pažangiausio Universiteto intelektualios bendruomenės tradicijas bei puoselėjant esmines vertybes.

Prie sveikinimų Medicinos fakulteto absolventams prisidėjo ir VU prorektorius, dr. Artūras Vasiliauskas: „Vilniaus universitetas yra tarptautinį pripažinimą pelniusi, ypatinga, senovinė, bet nuolat atsinaujinanti institucija“. Jis kvietė absolventus ir toliau su Universitetu kartu drąsiai kurti savo ateitį ir prisidėti prie bendros kilnios misijos ir tradicijų išsaugojimo.

Išskirtinio iškilmingos ceremonijos dalyvių dėmesio susilaukė Medicinos fakulteto dekano, prof. Algirdo Utkaus sveikinimas. Dėkodamas akademiniam ir neakademiniam personalui, absolventams ir jų tėvams, jis išreiškė tikėjimą, kad kartu su diplomais Universiteto studentai išsineša ne tik specialias žinias, gebėjimus, bet ir humanizmo bei demokratijos idėjas, meilę Tėvynei, savo namams ir savo ALMA MATER. „Visa ko pradžia yra vaikystėje. Kai žmogus supranta, kad jis pasaulyje yra ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, – teigė Dekanas. – Būti Žmogumi yra aukščiausia ir sunkiausia pareiga“. Jis skatino drąsiai pasitikti naujus horizontus, linkėjo visiems šviesios ateities ir kvietė nebūti abejingiems supančiam pasauliui ir sau, rūpintis ne tik kitais, bet ir pačiu savimi: „Vienintelis žmogus, su kuriuo reikės nugyventi visą savo gyvenimą, esi tu pats. Privalai rūpintis šiuo žmogumi, padėti nesėkmių atveju, dažnai nusišypsoti ir užkloti šilta antklode. Nes gerai numigus, atrodo, kad prisikėlei“. Būsimus specialistus dekanas kvietė tinkamai pasinaudoti didžiausia iš tėvų gauta dovana – savo gyvenimu, einant įdomiu ir prasmingu profesinio ir asmeninio tobulėjimo keliu.

Ceremonijos metu farmacijos studijų koordinatorė, Medicinos fakulteto dėstytoja Indrė Trečiokienė su pasididžiavimu sveikino savo pirmąją laidą: „Ilgai ruošiausi, ką jums pasakyti. Prisirašiau daug sentencijų, bet pasakysiu trumpai. Nors jūs ir esate mūsų pirmoji laida, bet visada būsite patys geriausi!”. Sveikinimus pirmajai farmacininkų laidai skyrė ir Gintarinės vaistinės generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė bei Eurovaistinės valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė.

 Šiais metais išleista ir pirmoji sistemų biologijos magistrų laida. Tarpkryptinės magistrų programos studijas anglų kalba baigė 4 magistrantai. Juos sveikino Vilniaus universiteto prof. Audronė Jakaitienė, pažymėdama, kad tai pirmoji laida Medicinos fakultete, pirmoji laida Vilniaus universitete, pirmoji laida Lietuvoje ir Pabaltyje: „Mes tikrai žengiame į priekį. Smagu pasidžiaugti, kad tarpkryptinės programos vis labiau įsitvirtina Vilniaus universitete. Būtent šių programų absolventai bus pamatas veržliai ir konkurencingai Lietuvai“. 

vfnoUVWA

Absolventai atsisveikindami su ALMA MATER negailėjo gražiausių žodžių

Jausmingiausiu diplomų įteikimo šventės akcentu tapo nuoširdūs, pagarbos ir dėkingumo kupini absolventų sveikinimai. Jų prisiminimai ir ateities planai sukūrė ypatingą nuostabiausios Vilniaus universiteto ir absolventų gyvenimo šventės nuotaiką.

Medicinos studijų programos seniūnas Simonas Utkus kvietė visus būti atviriems pasauliui, cituodamas Indijos ministrės pirmininkės Indiros Gandi žodžius: „Jei laikai suspaudęs kumštį, negali paspausti rankos“. Jis išreiškė viltį, kad ateinančiame etape absolventai sugebės pritaikyti išmoktas žinias praktikoje, o ištikus sunkumams, galės tikėtis vyresnių kolegų pagalbos ir patarimų.

Odontologijos programos atstovė Milda Vitosytė dėkojo tėvams ir artimiesiems, kurie palaikė kiekviename žingsnyje. Ji prisiminė jaudulį per pirmąją anatomijos paskaitą, kaip gydant pirmąjį pacientą drebėjo rankos, slydo instrumentai, krito, trankėsi į dantis: „Tačiau pirmasis atsiminimas, kurį sieju su studijomis, buvo diena, kai pamačiau, kad įstojau“.

Visuomenės sveikatos bakalauro studijų absolventė Gabija Bulotaitė teigė, kad niekada nepamirš, kokiomis neeilinėmis sąlygomis pandemijos metu buvo rengiami ir ginami baigiamieji darbai, ir koks svarbus buvo bendradarbiavimas. Pastaruoju metu, jos nuomone, visi turėjo daug progų išgirsti apie visuomenės sveikatos specialistų darbus ir išvysti juos realybėje, žiniasklaidoje ir socialinėje erdvėje: „Dabar niekas neabejoja, kokie mes, visuomenės sveikatos specialistai, esame svarbūs“.

Medicinos genetikos magistrės Ramintos Batiuškaitės teigimu, studijos Medicinos fakultete buvo išties sunkios, tačiau itin prasmingos ir vertos įdėto darbo: „Šiame universitete įgijome puikų išsilavinimą, tačiau ateitis dabar priklauso tik nuo mūsų pačių. Tad būkime drąsūs, pasitikėkime savimi ir ryžtingai siekime savo svajonių!“

Farmacijos studijų absolventė Milda Girdenytė šventės dalyviams pasakojo apie savo kurso draugus, 24 jaunuosius specialistus, kurie per 1756 dienas susidorojo su visais iššūkiais, siekdami tapti tuo, kuo esti dabar: „Mes pirmieji įstojome į naują Farmacijos studijų programą Vilniaus universitete ir praminėme kelius ateinančioms kartoms. Ir galiausiai kartu tapome pirmąja XXI amžiuje Vilniaus universiteto Farmacijos studijas baigusia laida“.

Pagiriamųjų žodžių pirmajai sistemų biologijos programos laidai negailėjo ir magistrantė Elzbieta Bugdinaitė: „Reta programa siūlo tokį įdomų ir įvairialypį disciplinų spektrą – čia bakalaurai biochemikai ir mikrobiologai išmoko programavimo pagrindų, o matematikai narpliojo aktualias biomedicinos srities temas. Pasisėmę naujų patirčių studijose, ne vienas baigusiųjų nusprendėme drąsiai keisti turėtus darbus ir nerti į naujas sritis“.

Visi absolventai dar ilgai dėkojo Vilnius universitetui, savo dėstytojams, Medicinos fakulteto personalui, tėvams, artimiesiems. Gavę diplomus, visi kartu skaitė Hipokrato priesaiką ir drauge  giedojo „Gaudeamus“.

 

Studentų pavardės aktyvios, paspaudus galima skaityti, renginio metu sakytas, jų kalbas.

Visos renginio nuotraukos jau netrukus bus paskelbtos VU Medicinos fakulteto Facebook paskyroje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos