Sidebar

Naujienos

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) Odontologijos institute - reikšmingos permainos. Šis, moksliniais pasiekimais pasižymintis padalinys nevengia eksperimentų, socialinės ir technologinės plėtros. Čia lietuvių ir anglų kalbomis rengiami aukštos kvalifikacijos gydytojai odontologai, specialistai ir mokslininkai, garsinantys Universiteto vardą ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Šiandien vadovavimą Institutui perima jame daug metų išdirbusi biomedicinos mokslų daktarė, prof. Vilma Brukienė. Ji keičia ilgametę direktorę prof. dr. Vytautę Pečiulienę, kuri nuo vasaros vidurio vadovauja Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Žalgirio klinikai.

Pasak Medicinos fakulteto dekano, prof. Algirdo Utkaus, prof. V. Pečiulienės vadovavimo laikotarpiu, Institute įvyko daug teigiamų pokyčių – atnaujinta infrastruktūra, patobulintos studijų programos, buvo vykdomi tarptautinio lygio moksliniai tyrimai, užtikrinta mokslo ir studijų vienovė bei kokybę. „Nuoširdžiai dėkoju profesorei už sklandų ir konstruktyvų darbą, už pasiekimus, sukurtą ir išplėtotą užsienio studentų odontologijos mokymo programą. Naujai direktorei, prof. Vilmai Brukienei, linkiu kūrybiškumo ir energijos, išlaikyti gana aukštai iškeltą kartelę nebus lengva!“. Visgi dekanas neabejoja, kad nauja vadovė puikiai susitvarkys tęsdama pradėtus darbus ir įgyvendindama naujas idėjas.

Prof. Vytautė Pečiulienė džiaugiasi, kad Instituto strategijos įgyvendinimą tęs jos kolegė ir ilgametė bendražygė: „Linkiu kuo didžiausios sėkmės profesorei Vilmai Brukienei. Medicinos fakulteto ir Žalgirio klinikos bendradarbiavimas reikšmingai tęsiamas, o šio abipusiai naudingo proceso rezultatas – puikiai paruošti odontologijos specialistai Lietuvoje pasaulyje“.

Vilma Brukienė gydytojo odontologo kvalifikaciją įgijo 1998 m. Kauno Medicinos akademijos Stomatologijos fakultete. 2002 m. baigė rezidentūrą Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institute, įgijo vaikų odontologo kvalifikaciją; dirbo VUL Žalgirio klinikoje. Tuo pat metu ji pradėjo ir pedagoginį kelią. Jai suteiktas biomedicinos mokslų daktaro vardas. Jos paskaitos vertinamos studentų, ji kuruoja studentų darbus vaikų odontologijos temomis. Profesorė stažavosi užsienyje, turi daug tarptautinių apdovanojimų už pasiekimus moksle. Nuo 2012 m. ji yra Lietuvos Respublikos Odontologijos rūmų tarybos narė, nuo 2016 m. – šių Rūmų tarybos pirmininko pavaduotoja. 2007 m. prof. V. Brukienė apgynė disertaciją, kurioje išanalizavo Lietuvos 15-16-mečių burnos higienos sveikatos būklę. Mokslininkė ir toliau kryptingai vykdo tiriamąją veiklą, dalyvauja nacionaliniuose bei tarptautinėse moksliniuose projektuose.

„Man yra didelė garbė tapti Odontologijos instituto vadove. Jaučiu atsakomybę, pakeisdama profesorę Vytautė Pečiulienę, kuri man visada buvo pavyzdžiu, – teigia V. Brukienė. – Esu dėkinga už pasitikėjimą. Turiu idėjų ir esu tikra, kad kartu visu Odontologijos klinikos kolektyvu ir toliau efektyviai dirbsime mokslo ir studijų srityse“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos