Naujienos

Šių metų lapkričio 11-13 dienomis Yokohamoje (Japonijoje) įvykusiame pasauliniame chirurgų suvažiavime įvertintas mokslininkas iš Lietuvos, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto profesorius Narimantas Evaldas Samalavičius. XXX-jame tarptautinės universiteto kolorektinių chirurgų draugijos (International Society of University Colon and Rectal Surgeons) kongrese jis išrinktas šios draugijos prezidentu dviejų metų kadencijai. Lietuvis tarptautinei  draugijai vadovaus iki sekančio šios organizacijos pasaulinio kongreso, kuris įvyks 2022 metų spalio pabaigoje Stambule, Turkijoje. Mokslininkas šiuo metu ne tik aktyviai dirba Vilniaus universitete, bet ir vadovauja chirurgijos departamentui bei robotinės chirurgijos programai Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

ISUCRS London Biennial at Bush House, August 2018. Photograph by Tabatha Fireman (www.tabathafireman.com/+447966181763)Nuotraukoje: prof. N.E. Samalavičius su pasaulinės chirurgų draugijos valdyba (asm. archyvas).

Prof. Narimanto Evaldo Samalavičiaus įvertinimas - neeilinis įvykis Lietuvos medicinos istorijoje. Iki šiol tik vienam Lietuvos medikui buvo pavykę pasiekti tokias aukštumas – 2005 metais vadovauti pasauliniai krūtinės, kraujagyslių ir širdies chirurgų draugijai (World Society of Cardiovascular and Thoracic Surgeons) buvo išrinktas kitas žymus Vilniaus universiteto profesorius, akademikas kardiochirurgas Vytautas Sirvydis

„Nedidelės šalies atstovui pasaulinėje organizacijoje būti išrinktam prezidentu, yra didžiulė garbė. Sakyčiau, gyvenimo pasiekimas. Tačiau ši garbė yra ir labai įpareigojanti, reikalaujanti atsidavimo ir darbo. Laukia visa eilė iššūkių: kol pasaulį kausto pandemija, prieš grįždami prie regioninių, nacionalinių ir tarptautinių mokslinių konferencijų ir mokymo kursų organizavimo, veiklas tęsime nuotolinių vebinarų forma; draugija vis plačiau organizuoja tarptautinio masto mokslinius tyrimus įvairiose mūsų specialybės srityse, sekančiais metais planuojame ne vieną pasaulinį tyrimą (šiemet išspausdinome svarbų mokslinį straipsnį apie pandemijos įtaką mūsų profilio chirurgijai globaliu masteliu); rengiame plačią profesinio tobulinimosi programą, kurios dėka, praėjus pandemijai, gydytojai galės vykti į pirmaujančius centrus bet kurioje pasaulio šalyje; mūsų draugijos žurnalas World Journal of Colorectal Surgery pamažu artėja prie patekimo į ISI sąrašo leidinius, tam reikia taip pat nemaža pastangų; nuolat rengiamos koloproktologinių ligų diagnostikos ir gydymo rekomendacijos bei teikiami pasiūlymai dėl naujų ligų klasifikacijų, bei visa eilė kitų darbų“ - sakė prof. Narimantas Evaldas Samalavičius.

Ši konferencija, kaip ir daugelis šiuo metu vykstančių tarptautinių ir pasaulinių renginių, dėl Covid-19 pandemijos buvo virtuali, tačiau tai nesutrukdė dalyvių skaičiui pasiekti beveik du tūkstančius.

Tarptautinė universiteto kolorektinių chirurgų draugija buvo įkurta beveik prieš 60 metų – 1962 metais – Meksiko mieste, Meksikoje. Tuo metu ji sujungė viso pasaulio lyderiaujančius šios chirurgijos srities universitetinių ligoninių chirurgus. Nors ilgą laiką ir buvo orientuojamasi  į akademinių institucijų chirurgus, šiuo metu draugija turi dar platesnę narystės strategiją, ir vienija visus šios specialybės gydytojus.