Sidebar

Naujienos

Jau dešimtus metus EURORDIS organizacija, vienijanti 956 organizacijas iš 73 pasaulio šalių, besirūpinančias pacientais, sergančiais retomis ligomis, teikia Juodojo perlo apdovanojimus (Black Pearl Award). 

Šiais metais už pasiekimus kuriant ir vystant Europos referentinių centrų tinklus (ERT) Juodojo perlo statulėlė įteikta dr. Birutei Tumienei, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Biomedicinos mokslų instituto, Žmogaus ir medicininės genetikos katedros mokslininkei.

„Retų ligų specialistui svarbu gebėti mokytis visą gyvenimą ir gebėti bendradarbiauti, aktyviai bendrauti su kolegomis ir pacientais. Šitas apdovanojimas labai brangus, todėl kad pažymi didelį darbą ir ilgametes pastangas. Jis skirtas pacientų, todėl yra ypatingas. Beveik visos problemos, kurias sprendžiame retų ligų srityje yra ne tik Europinės, bet ir pasaulinės, dirbame visi kartu, bendrai. Smagu, kad už indėlį šioje srityje yra vertinama Lietuva, mūsų darbas.“ – sako dr. Birutė Tumienė.

2017 m. įsteigti ERT jungia daugiau nei 1200 specializuotų centrų visoje Europoje ir vykdo aukštos specializacijos klinikinės praktikos, mokslinių tyrimų ir mokymo veiklas retų ligų srityje. Dr. Birutė Tumienė retų ligų srityje dirba pastaruosius 15 metų, šis darbas apima klinikinę praktiką, mokslinių tyrimų programų ir projektų koordinavimą ir vykdymą, dėstymą, o taip pat platų ekspertinių ir visuomeninių veiklų sąrašą įvairiose Europos ir tarptautinėse retų ligų organizacijose. 

„Eurordis“ Juodojo perlo apdovanojimai teikiami nuo 2012 metų siekiant įvertinti svarbius pacientų organizacijų, politikų, mokslininkų, žiniasklaidos organizacijų ir kitų pasiekimus kovos su retomis ligomis srityje. Juodojo perlo apdovanojimai vyksta vasario mėnesį, taip duodama pradžia mėnesį truksiančiam renginių, skirtų retoms ligoms, maratonui, kuris apima daugiau nei 90 valstybių visame pasaulyje.

Daugiau informacijos: https://blackpearl.eurordis.org/awardees/
Interviu įrašas LRT Mediatekoje.

Awardees boxes website22 2048x1706

Fakultetas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos