Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) profesorius dr. Eugenijus Gefenas, dirbdamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) darbo grupėje, prisidės prie Mokslinių tyrimų etikos priežiūros etalono sukūrimo.

Tikimasi, kad kartu parengta PSO mokslinių tyrimų etikos priežiūros etalono priemonė sustiprins mokslinių tyrimų etikos priežiūrą, užtikrins akademinio sąžiningumo principų laikymąsi ir apsaugos tiriamųjų interesus. Naujos vertinimo procedūros taikymas taps kokybės rodikliu, sprendžiant mokslinių tyrimų patikimumo, sąžiningumo, išsamumo, surinktų duomenų valdymo problemas ir iššūkius.

Biomedicininių tyrimų su žmonėmis etiniai ir moksliniai standartai buvo sukurti ir įtvirtinti tarptautinėmis gairėmis, įskaitant Helsinkio deklaraciją, Tarptautinių medicinos mokslų organizacijų tarybos tarptautines etines gaires, PSO geros klinikinės praktikos gaires ir kt. Šios gairės padeda užtikrinti mokslinių tyrimų dalyvių orumą, teises, saugumą ir gerovę, bei rezultatų patikimumą. Ekspertai dirbs ties  dokumentu, kuris atspindės PSO Mokslinių tyrimų etikos darbo grupės tikslus, veiklos sąlygas ir planuojamą rezultatą užtikrinant tinkamą su žmonėmis susijusių tyrimų priežiūrą.

photo 1454165804606 c3d57bc86b40