Vilniaus universitetas ir VUL Santaros klinikos bendradarbiaujant su Suomijos Molekulinės medicinos institutu šių metų gegužės mėn. pradėjo vykdyti biomedicininį tyrimą COVID-19_LT prisidėdami prie tarptautinės iniciatyvos „COVID-19 Host Genetics Initiative“.

Projekto vadovas VU Medicinos fakulteto dekanas ir VUL Santaros klinikų Medicininės genetikos centro vadovas prof. (HP) dr. Algirdas Utkus tikisi, kad sutelkta Vilniaus universiteto mokslininkų ir Santaros klinikų gydytojų komanda prisidės prie bendro visiems pasaulio mokslininkams tikslo – kuo daugiau sužinoti apie žmogaus genetinių veiksnių įtaka ligos eigai. Projekto metu bus siekiama nustatyti genus ir jų variantus, kurie apsaugo nuo COVID-19 infekcijos arba priešingai lemia sunkią ligos formą.

Tikimasi, kad šio tyrimo metu gauta informacija padės sukurti veiksmingą gydymą; leis nuspėti, kokio sunkumo liga sirgs užsikrėtęs asmuo ir kokio gydymo tokiam ligoniui prireiks; leis nuspėti viruso plitimą ir tokiu būdu sustabdyti infekciją iki jai išplintant didelėje teritorijoje. Šiam tikslui pasiekti labai svarbi didelė tiriamųjų imtis, kuri bus renkama iki šių metų rugpjūčio mėn.

Kviečiame dalyvauti biomedicininiame tyrime „Lietuvos populiacijos asmenų, sirgusių COVID-19, genomo įvairovės ir sąsajų su ligos rodikliais tyrimas“ (COVID-19_LT) (vadovas VU MF dekanas prof. (HP) dr. A. Utkus).

Biomedicininį tyrimą vykdo Vilniaus universitetas ir VUL Santaros klinikos bendradarbiaujant su Suomijos Molekulinės medicinos institutu dalyvaudami tarptautinėje iniciatyvoje „COVID-19 Host Genetics Initiative“.

Į biomedicininį tyrimą kviečiame asmenis, sergančius/sirgusius COVID-19 infekcija, bei asmenis, turėjusius didelės rizikos sąlytį su sergančiu COVID-19, tačiau nesusirgusius COVID-19 infekcija. Norinčius dalyvauti kviečiame kreiptis tel. +37052752594 arba el. paštu: