Sidebar

Naujienos

2021 m. birželio 28 d. VU Didžiajame kieme (Universiteto g. 3) vyko rezidentūros baigimo šventė, kurios metu į profesinį kelią buvo palydėti 182 nauji, įvairių sričių gydytojai specialistai. Rezidentūros pažymėjimus teikė VU rektorius prof. R. Petrauskas, MF dekanas prof. A. Utkus, šventėje dalyvavo VU rezidentūros bazių vadovai ir LR Sveikatos apsaugos ministras.

206743808 4273200126068872 5905884077485504508 n

Kiekvieną birželį rezidentūros studijas Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete (MF) baigia gausi medicinos ir odontologijos krypčių rezidentų laida. Bene dešimtmetį trukusios studijos pasibaigia oficialiu patvirtinimu, kad studento statusą turintis rezidentas tampa konkrečios medicinos ar odontologijos srities gydytoju. VU MF podiplominių studijų prodekanas, profesorius dr. Vytautas Kasiulevičius yra įsitikinęs, kad rezidentūra yra vienas svarbiausių etapų gydytojo karjeroje, kur gautos žinios bei įgyti gebėjimai sukuria pagrindą sėkmingai klinikinei praktikai.

Nors medicinos studijas VU kasmet baigia apie 180 absolventų, gydytojų rezidentų gretas kasmet papildo vidutiniškai 210 studentų. Šiuo metu VU studijuoja 834 gydytojai rezidentai, MF jiems siūlo 63 rezidentūros studijų programas (iš jų 57 medicinos krypties ir 6 odontologijos krypties). Rezidentūros studijų trukmė priklauso nuo konkrečios rezidentūros programos ir gali svyruoti nuo 3 iki 6 metų.

Anot prof. V. Kasiulevičiaus, jau kelerius metus medicinos absolventai aktyviai renkasi dermatovenerologijos, radiologijos, kardiologijos, anesteziologijos ir reanimatologijos, psichiatrijos bei įvairių chirurginių krypčių rezidentūros programas. Pastaruoju metu vis populiaresnė tampa šeimos medicinos rezidentūra. „Skatiname jaunuosius medikus studijuoti ir kitose rezidentūrose. Lietuvai šiuo metu ypač trūksta vaikų ir vidaus ligų gydytojų, gydytojų geriatrų bei teismo medicinos gydytojų“, – pabrėžia profesorius.

Kadangi gydytojai rezidentai vis dar turi studento statusą, jie ne tik dirba, bet ir daug mokosi, nemažai dėmesio skiriama jų teorinių žinių kontrolei. Kasmet gydytojams rezidentams skiriamos lėšos ir kompetencijų tobulinimui. Jie dalyvauja įvairiose konferencijose, stažuojasi užsienio šalyse.

„Džiaugiamės, kad medicinos rezidentūra vyksta aukštos kokybės klinikinėse bazėse, visoje Lietuvoje VU jų turi apie 80. Rezidentai turi galimybę susidurti su plačiu spektru klinikinių atvejų, yra prižiūrimi savo rezidentūros vadovo, todėl gali verstis medicinos gydytojo praktika, teikti gydymo paslaugas. Jiems leidžiama savarankiškai dirbti, budėti ir teikti medicinos pagalbą“, – teigia prodekanas.

Nuotraukos: https://www.facebook.com/VuMedicinosFakultetas/posts/4273205656068319

Fakultetas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos