Naujienos

2021 m. spalio 7 d. prasidėjo kasmetinė Europos Medicinos aukštųjų mokyklų asociacijos (AMSE) konferencija „Medical Schools of the Future – Towards Purposeful Innovation“, kurią organizuoja Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetas. Skaičiuojama, kad joje dalyvauja per 250 dėstytojų, akademikų, tyrėjų, mokslininkų ir svečių iš 25 valstybių.

Pandemija padėjo atsiskleisti lyderystei

VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė sveikino susirinkusiuosius į AMSE2021 konferenciją. Ji pažymėjo, kad jau antrus metus iš eilės ši konferencija vyksta nuotoliniu būdu ir išreiškė lūkestį, kad galbūt ateinančiais metais Vilniaus universitetas turės galimybę ją organizuoti gyvai.

Pasak prof. E. Sužiedėlienės, pandemija sukėlė organizacinių, mokslo ir tyrimų kokybės bei kitų iššūkių. Visgi, jų akivaizdoje nedelsiant priimti sprendimai kuriant ir diegiant ugdymo naujoves tapo itin vertingos ir artimiausiu metu prisidės prie reikšmingo švietimo tobulinimo bei stiprinimo.

Be to, pandemijos laikotarpis kaip niekada gerai padėjo atsiskleisti medicinos mokslo lyderystei visuomenėje ir sprendimų priėmime. „Manau, kad medicinos akademinei bendruomenei svarbu šią lyderystę išlaikyti tam, kad jos balsas būtų girdimas ir juo pasitikima“, – teigė ji.

Galimybė dalintis, mokytis, tobulėti

VU Medicinos fakulteto dekano prof. (HP) dr. Algirdo Utkaus teigimu, ši konferencija – turtinga idėjomis ir atradimais, nes pasaulinė pandemija nepaliko kito pasirinkimo kaip tik prisitaikyti prie naujų mokymo ir mokymosi procesų sąlygų.

„Nors pagrindinis akademinės bendruomenės, o taip pat ir visos visuomenės tikslas yra sugrįžti į įprastą, ikipandeminį gyvenimą, tačiau šis laikotarpis turėjo ir tam tikrų privalumų. Turime pripažinti, kad akademinio gyvenimo tradicijos savo vertės ir svarbos pasaulinės sveikatos krizės laiku neprarado. Greičiau jau priešingai turėjome galimybę jas pamatyti naujoje šviesoje ir tarsi įvertinti naujai“, – sakė dekanas.

Pasak jo, pandemija ne tik padėjo suprasti bendruomenės ir socialinių ryšių svarbą, bet taip pat ir leido tobulėti lyderystės, sprendimų priėmimo greičio ir kokybės srityse, augino solidarumą ir stiprino draugystę.

Profesorius svarstė, kad galbūt šie metai, kai VU Medicinos fakultetas švenčia 240-ąsias įkūrimo metines, ateities tyrinėtojų bus įvardijama kaip ta, nuo kurios prasidėjo reikšmingi pokyčiai inovacijų link. „Linkiu, kad šios ir ateinančių konferencijos dienų metu išnaudotumėte galimybę dalintis idėjomis, mokytis vieniems iš kitų ir visa tai naudotumėte tolimesniam tobulėjimui!” – sakė prof. A. Utkus.

AMSE 2021 konferencija

Tikimasi, kad ši, spalio 7–9 dienomis vyksianti nuotolinė konferencija paskatins atkreipti dėmesį į reikšmingiausias problemas trijose srityse. Visų pirma, medicinos studentų ir darbuotojų švietimo srityje, aptariant mokymo ir mokymosi metodiką, pažangos vertinimą bei inovacijas. Antra, tyrimų srityje, dėmesį skiriant mokslinėms publikacijoms, stipendijoms, ankstyvam studentų įtraukimui į mokslinę veiklą ir kt. Galiausiai, bus aptariami tokie į pacientą orientuoti sveikatos priežiūros aspektai kaip paciento saugumas, įtraukumas ir pan.

Svarbu pažymėti, kad šiais metais Europos Medicinos aukštųjų mokyklų asociacijos konferencijoje ypatingas dėmesys skiriamas žvilgsniui į ateitį. Todėl prelegentų pranešimuose keliami klausimai, susiję su medicinos mokslo bei tyrimų inovacijomis, COVID-19 pandemijos reikšme ateityje laukiantiems pokyčiams.

Spalio 7–9 dienomis vyksiančios konferencijos programą galite peržiūrėti ČIA

Fakultetas