323957758 731701595186754 4475261192745947352 n

Grupė VU MF medicinos studentų vykdo projektą, kurio metu tiria fizinio krūvio ir miokinų ryšį. Miokinai, tai - citokinai, kuriuos sintetina ir išskiria miocitai raumenų susitraukimų metu. Projekto vykdytojai siekia ištirti tam tikrų miokinų koncentraciją po didelio intensyvumo intervalinių treniruočių (angliškai vadinamų HIT) ir aerobinių treniruočių.

Trumpas aprašymas:

Tyrėjų grupė kviečia prie tyrimo prisijungti sveikus 18-30 metų vyrus, kurie reguliariai nesportuoja, neserga ūmiomis ligomis ir neturi jokių, fizinę veiklą ribojančių, chroniškų ligų. Galima prisijungti iki vasario pradžios, dėl konkretaus laiko susitikimui reikia susitarti susisiekus su Julija Kohnke.

Iš viso ieškoma 30 dalyvių (vyrų), kurie bus suskirstyti į dvi grupes. Viena grupė 20 min. atliks HIT treniruotę, o kita grupė 30 min. mankštinsis dviračiu.

1 etapas: bus užfiksuoti jūsų asmeniniai duomenys, įskaitant vardą, pavardę, amžių, sveikatos būklę, miego kokybę ir t. t.

2 etapas: iš anksto sutartu laiku lauksime jūsų atvykstant adresu Žirmūnų g. 124, Vilnius. Prieš fizinius pratimus bus paimtas vienas kraujo mėginys. Po to atliksite minėtus pratimus. Praėjus 2 valandoms po fizinio krūvio galiausiai bus paimtas antrasis kraujo mėginys.

3 etapas: po 24 valandų Santaros laboratorijos centre bus paimtas trečias kraujo mėginys.

Būtume labai dėkingi, jei savanoriai su mumis susisiektų.

Jei susidomėjote arba turite klausimų, susisiekite su Julija Kohnke:

Už sėkmingą dalyvavimą visi savanoriai gaus pažymėjimą ir mažą dovanėlę.