Naujienos

Ieva Eimutytė-Mikelkevičienė – Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF), Biomedicinos mokslų instituto veiklos administratorė – džiaugiasi galėdama bendruomenei, kolegoms ir svečiams pristatyti savo tapybos darbus. Čia Fakultete ji yra naujokė, dirba tik pusantrų metų. Ar Ieva yra naujokė tapyboje? „Ir taip, ir ne, – kviesdama pasižvalgyti po parodą, sako Ieva. - Ši asmeninė paroda yra antroji mano gyvenime. Tapybą aliejiniais dažais atradau atsitiktinai, 2015 metais, todėl savo paveikslų rinkinį taip ir pavadinau: „Aš paėmiau dažų...“.

VU profesorius, dr. Algirdas Edvardas Tamošiūnas, MF fakulteto Biomedicinos mokslų instituto direktorius ir tiesioginis paveikslų autorės vadovas, kalbėdamas apie parodą, pažymėjo: „Ievos tapybos stilius labai įdomus, savitas, kiek primena man Vilniaus, „Šiaurės Jeruzalės“ laikotarpio litvakų meno genijaus Marko Šagalo stilistiką, spalvų gamas. Intriguoja ir užburia“. Pavaiksluose moteris žaidžia su spalvomis, nebijo ryškių potėpių, fiksuoja detales ir, svarbiausia, leidžia į tapomą objektą pažvelgti savo akimis.

Nuotraukoje: Ieva Eimutytė-Mikelkevičienė, 2019.

Jau vaikystėje pradėjo ryškėti Ievos kūrybiškumas, bet dailė nebuvo ta sritis, kurioje ji galėjo pasigirti. Pažintis su tapyba buvo nelengva, bet ilgainiui tapo maloniu užsiėmimu, galimybe realizuoti save. „Paveikslai nėra mano pačios sugalvoti, pamatyti ar susapnuoti, – aiškina autorė. – Tai bandymai išmėginti kažką naujo, pasirenkant pavyzdį, stengiantis perteikti spalvas, formas, turinį“.  Dailė menininkei tapo galimybe parodyti, kad gyvenime viskas yra įmanoma: „mes patys dažnai susikuriame sau ribas, pasistatome sieną ir nesuvokiame kiek daug galime“.

Senovės išmintis teigia, kad „talentingas žmogus yra talentingas visame kame“. Ieva gyvenime taip pat turi daug įdomiausių veiklų. Būdama tik šešerių ji parašė savo pirmąjį eilėraštį, o 2014 m., savo mylimo tėčio ir tuomet dar būsimo vyro dėka, išleido poezijos rinkinį „Tarp delnų".  „Aš esu toks žmogus, kad man, tikriausiai, ir kelių gyvenimų neužtektų išmėginti viską, ką noriu“, – įsitikusi parodos autorė. Šiuo metu ji dar dainuoja bendruomenės chore, lanko sporto klubą, šokių pamokas, ir... neseniai pradėjo fotografuoti. „Kadangi muzika man nesvetima - esu baigusi muzikos mokyklą, grojau pianinu ir kanklėmis - tai norėčiau atsiminti šių instrumentų muziką. Žodžiu, turiu tikrai dar daug norų ir svajonių“, – pasakoja meniškos prigimties moteris.

Ievos dailės mokytoja – Viktorija Starygina didžiuojasi savo mokinės kūryba ir parodą vadina jos kelio pradžios švente. „Ievos – tapytojos išsiskleidimas buvo pakankamai sudėtingas, pirmieji paveikslai tapėsi gana sunkiai, bet, užuot puolusi į neviltį, ar nutarusi, kad neturi tapybai duomenų, ji ramiai ir nuosekliai tapė paveikslą po paveikslo, įdėmiai klausydama mano patarimų ir stropiai viską vykdydama. Todėl su kiekvienu paveikslu išmanymas, įgūdžiai ir meistriškumas vis augo, paveikslai tobulėjo, tapymas ėmė teikti vis daugiau džiaugsmo“, – girdama savo mokinės nuoseklumą ir atkaklumą, mokėjimą paklausti ir išgirsti atsakymą, pasakojo jos tapybos vedlė.  Ji džiaugiasi pažintimi su Ieva kaip su pareigingu, kantriu, dalykišku, supratingu ir geranorišku žmogumi.

„Labai sunku pasakyti ką dar norėčiau nutapyti, – ateities kūrybos planais dalijasi tapybos parodos autorė. –  Kai baigi paveikslą būna smagu ir gera, bet, tuo pačiu, prasideda vadinamosios „kūrybinės kančios“. Pradedi žiūrėti ir ieškoti, galvoti, svarstyti...“ Ji mano, kad mus supantis pasaulis yra neišsenkamas kūrybos šaltinis. Svarbiausia, kad ši veikla teiktų džiaugsmą.

Maloniai kviečiame į Ievos Eimutytės-Mikelkevičienės parodą „Aš paėmiau dažų...“. Paroda iki 2019 m. lapkričio mėnesio bus eksponuojama VU Medicinos fakulteto (M. K. Čiurlionio g. 21/27, Vilnius) II aukšte, prie Didžiosios auditorijos. Kartu pasidžiaukime meno galia ir atraskime savyje norą kurti! O tada... tiesiog paimkime dažų!