Pasaulinė psichikos sveikatos diena: savižudybių prevencija

Nepaisant progreso savižudybių prevencijos srityje, pasaulyje kas 40 sekundžių nusižudo žmogus. Kiekviena mirtis dėl savižudybės yra tragedija jo artimiesiems – šeimai, draugams, kolegoms. Tačiau svarbu tai, jog savižudybių galima išvengti. Laiku suteikta tinkama pagalba gali sumažinti skausmą ir išgelbėti gyvybę. Prisidėti prie to galime kiekviena(-s):

- Jeigu Tu turi minčių apie savižudybę – Tu gali skirti 40 sekundžių pradėti pokalbį su kuo nors, kuo pasitiki ir pasidalinti apie tai, kaip jautiesi.
- Jeigu pažįsti ką nors, išgyvenusį artimojo žmogaus netektį dėl savižudybės, Tu gali skirti 40 sekundžių pradėti pokalbį ir paklausti apie tai, kaip jam arba jai sekasi.
- Tu gali skirti 40 sekundžių laiko ir pasidalinti su artimaisiais ir kolegomis apie psichikos sveikatos ir savižudybių prevencijos svarbą.
- Jeigu turi platformą, skirtą komunikuoti su didele auditorija (socialiniai tinklai, televizija ir kita), tu gali pasidalinti informacija apie šį renginį ir 40 sekundžių akciją (https://bit.ly/2VoGijY).
Reikšdami susirūpinimą dėl didelio savižudybių mąsto Lietuvoje ir prisidėdami prie PSO kvietimo atkreipti dėmesį į savižudybių prevenciją, VU MF SMVT Psichiatrijos, vaikų ir paauglių psichiatrijos, psichoterapijos grupės drauge su Lietuvos Medicinos Studentų asociacija kviečia kartu paminėti pasaulinę psichikos sveikatos dieną ir skirti laiko savižudybių prevencijai bei drauge ieškoti būdų, kaip galima padėti sau ar kitiems, išgyvenantiems savižudybės krizę.

Susitikime spalio 10d. VU MF 144 auditorijoje.

Renginio programa:

16.30 – 17.30 Filmo „Senas šautuvas“ (rež. Jokūbas Vilius Tūras) peržiūra
17.30 – 18.00 Kavos pertrauka*
18.00 – 19.30 Diskusija su gydytojais psichiatrais – prof. Dr. Arūnu Germanavičiumi ir lekt. Mariumi Karnicku savižudybių prevencijos tema.

*Kavos pertraukai kviečiame atsinešti savo puodelį, nes turimų gali nepakakti, o gamtą mylime ir saugome.

Psichologinės pagalbos tarnybos telefonu:
„Jaunimo linija“ (www.jaunimolinija.lt) tel. 8 800 28 888,
Darbo laikas: I-V 16.00-7.00, savaitgaliais – visą parą. Pagalbą teikia savanoriai.
„Vilties linija“ (www.kpsc.lt) tel. 8 800 60 700,
Darbo laikas: Visą parą psichologinė pagalba suaugusiems. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.
„Pagalbos moterims linija“  tel. 8 800 66366.
Darbo laikas: I-V 10.00-21.00. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.
„Vaikų linija“ (www.vaikulinija.lt) tel. 8 800 11 111,
Darbo laikas: Kasdien 11.00-21.00. Pagalbą teikia savanoriai.
„Linija Doverija“ tel.: 8 800 77 277.
Darbo laikas: I-V 16.00-20.00. Pagalba teikiama rusų kalba.
Psichologinės pagalbos skambučiai 8 800 linija yra nemokami.

cover669