Atšaukta! Atvira paskaita: Medicininė genetika - kas tai?

Šis renginys atšauktas!

Kviečiame į atvirą paskaitą "Medicininė genetika - kas tai?", kurią skaitys Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas, genetikos profesorius dr. Algirdas Utkus.

Paskaita vyks 2020 m. kovo 16 d. 14 val., Vilniaus universiteto Teatro salėje, Universiteto g. 3, Vilnius.

Žmogaus ir medicininės genetikos keliu... Žmogaus gyvenimas – tai laiko ir įvykių tėkmė, lydima mūsų nuotaikų, įspūdžių, pojūčių kaitos. Nuo pat dviejų ląstelių susiliejimo iki mirties, žmogaus gyvenimas yra neišvengiamai priklausomas nuo genetiškai užkoduotų biologinių virsmų. Atsiradus genetiniams pokyčiams, kinta ir ląstelių, audinių, organo ar viso organizmo funkcionavimas. Medicininės genetikos tikslas yra tirti paveldimas ir įgimtas ligas bei valdyti su tuo susijusius procesus. Paskaitos metu bus atskleista ne tik, tai, kas yra medicininė genetika, koks jos objektas, keliami tikslai ir kokios turimos priemonės siekiant jų, bet ir kokį vaidmenį žmogaus gyvenimo eigoje vaidina medicininė genetika. Teorinę paskaitos dalį iliustruos realūs medicininės genetikos praktikos pavyzdžiai, apžvelgiamos šių dienų medicinos genetikos problemos, aktualijos, iššūkiai ir ambicijos.

@TheACMG    #MedicalGeneticsAwareness    #MedicininėsGenetikosSavaitė

Paskaita skirta visiems besidomintiems. Įėjimas laisvas.

Ši paskaita yra Medicininės genetikos savaitės renginių dalis. Visą renginių programą rasite čia >> PROGRAMA

A Utkus

Kontaktinis asmuo: