Seminaras: Atkartojamumas biomedicinoje: mokslinės tiesos (pat)anatomija

2021 m. sausio 7 d. 14.00 val. kviečiame dalyvauti seminare mokslo metodologijos klausimais „Atkartojamumas biomedicinoje: mokslinės tiesos (pat)anatomija“

Pranešimo anotacija:

Atkartojamumo krizė (angl. reproducibility crisis) – visuotinai pripažinta mokslo metodologijos problema – ypač aktuali biomedicinoje. Jos priežastys ir turinys yra įvairialypiai, tačiau pamokymas vienareikšmis – mokslo savaiminis išsivalymas nuo klaidų mažai tikėtinas, o mokslinio pažinimo medžio laistymas tyrimų kiekybe, bet ne kokybe, neišvengiamai apkartins jo vaisius.

Šis seminaras panagrinės dažną atkartojamumo krizės temą – tyrėjų analitinių įgūdžių spragas akistatoje su tiriamų reiškinių tikimybiniais pokštais. Jo tikslas – pailiustruoti šią akistatą analogijomis ir pavyzdžiais ir paskatinti tyrėjus siekti metodologinio raštingumo, kuriuo mokslo grūdai atsijojami nuo pelų. Nepretenduodamas į metodines rekomendacijas ar statistikos pradžiamokslį, seminaras nukreips klausytojus į autoritetingus šaltinius gilesniam atkartojimo krizės aiškinimuisi savarankiškai.

Dalyvių registracija vyksta el. paštu:  (dalyvio forma).