Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Nuo sovietų agresoriaus žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje. Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė, kurioje prie laužų daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos 2022 metų Laisvės gynėjų dienos renginiai visoje Lietuvoje daugiausia vyks atvirose erdvėse, laikantis visų saugumo priemonių. Rekomenduojame būti sąmoningiems ir įvertinti savo galimybę dalyvauti viešuose renginiuose. Tačiau jeigu turite galimybę, sausio 13 d. ryte uždekite savo darbo kabineto lange mažą liepsnelę, kuri simbolizuotų pagarbą mūsų laisvės gynėjams, o prie širdies įsisekite neužmirštuolę - kaip šios dienos simbolį.

Čia galite atsispausdinti ir išsikirpti neužmirštuolę:

Neuzmirstuole spalvota 2