Sidebar

Naujausi įvykiai

EAA ISGA ICEM VU 2280 751 px LT 1

Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros organizuojamame jungtiniame tarptautiniame renginyje – Europos antropologų asociacijos (European Anthropology Association, EAA) 22-ajame kongrese (Žmogaus įvairovė ir adaptacija besikeičiančiame pasaulyje); Tarptautinės žmogaus augimo ir klinikinės auksologijos draugijos (International Society for the Study of Human Growth and Clinical Auxology, ISGA) 15-ajame kongrese; taip pat tuo pačiu metu MF organizuoja ir 5-ąją tarptautinę Evoliucinės medicinos konferenciją (Tarpdisciplininis požiūris į žmogaus sveikatos ir ligų įvairovę), skirtą doktorantams ir kitiems jauniesiems mokslininkams.

Renginio data ir vieta: 2022 m. rugpjūčio mėn. 24-27 d., VU Centriniai rūmai, Universiteto g. 3, Vilnius.

Dalyvių registracija: https://www.eaa2022.mf.vu.lt/registration-fee

Tezių teikimas: https://www.eaa2022.mf.vu.lt/astract-submission

Renginys organizuojamas tiesioginiu, kontaktiniu būdu, tačiau yra numatyta ir pasyvaus virtualaus dalyvavimo galimybė (iš anksto pateikiant elektroninius pranešimus, taip pat klausant tiesioginius pranešimus ZOOM platformoje, tačiau be galimybės tuo metu diskutuoti). Skaityti žodinius pranešimus galima tik dalyvaujant renginyje tiesiogiai, kontaktiniu būdu.

Kviestinius pranešimus skaitys žymūs Austrijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Australijos, Kroatijos, Lenkijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos ir kitų šalių mokslininkai. EAA 22-ojo Kongreso tematika ypač glaudžiai siejasi su šių dienų aktualijomis: čia šį kartą daugiausiai dėmesio bus skiriama žmogaus įvairovei ir adaptacijai besikeičiančiame pasaulyje, šiandien vykstantiems evoliuciniams žmogaus kūno pokyčiams besikeičiančios aplinkos kontekste.

ISGA 15-ojo kongreso tematikos glaudžiai siejasi su augimo ir brendimo tyrimais, klinikine auksologija, pediatriniais darbais: čia ypatingas dėmesys bus skiriamas žmogaus augimui ankstyvuoju ontogenezės laikotarpiu, augimo laikotarpio aplinkos veiksniams, vaikų ir paauglių mitybai bei kūno sudėjimui, modernioms augimo duomenų analizėms. Kviečiame dalyvauti antropologus, biologus, pediatrus, šeimos gydytojus, visuomenės sveikatos ir kitus specialistus kartu spręsti vaikų ir paauglių raidos problemas kintančių augimo sąlygų kontekste.
Evoliucinės medicinos konferencijos Vilniaus universitete vyksta nuo 2012 m. Šioje konferencijoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas tarpdisciplininiam požiūriui į žmogaus organizmo, sveikatos ir ligų pokyčius, susijusius su sparčiai kintančia aplinka. Siekiame suburti skirtingų sričių (medicinos, antropologijos, biologijos, psichologijos, fizinių mokslų ir kt.) mokslininkus, skatinti jaunųjų mokslininkų tarpdisciplininį požiūrį į mokslinius tyrimus, susijusius su žmogaus kūno, sveikatos ir ligų įvairove. Evoliucinis požiūris yra ypatingai svarbus siekiant geriau suprasti daugelį šiuolaikinio pasaulio sveikatos problemų: medžiagų apykaitos ligas, nutukimo pandemiją, maisto saugos problemas, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, autoimuninių ligų paplitimą, neurodegeneracines patologijas, vėžinius susirgimus, naujas infekcines ir kitas ligas.

Dalyviai gali registruotis dalyvauti viename arba visuose trijuose renginiuose už vieną registracijos mokestį (klausytis kviestinių lektorių paskaitų, taip pat kitų sesijų mokslinių pranešimų, dalyvauti konferencijos atidarymo ir uždarymo vakaruose). Kviečiame skaityti žodinius pranešimus (10-15 min.) arba teikti el. pranešimus (konferencijos metu vietoj stendinių pranešimų specialiai tam skirtoje el. aplinkoje bus įkeltos el. prezentacijos, su kuriomis galės susipažinti tik konferencijos dalyviai). Dalyvaujant kontakto būdu galima teikti ne tik žodinius, bet ir el. pranešimus (jie taip pat bus įkelti į el. erdvę, tačiau jų atskirai pristatyti nereikės). Kviečiame dalyvauti ir tuo atveju, jeigu pranešimo neteiksite.

Maloniai kviečiame visus susidomėjusius mokslininkus – vyresniuosius ir jaunesniuosius, doktorantus ir studentus dalyvauti šiame tarptautiniame moksliniame renginyje, dalintis savo tyrimų duomenimis ir bendradarbiauti sprendžiant medicinos mokslo problemas kartu su kitų sričių mokslininkais. Galite pasirinkti dalyvauti tik viename arba visuose minėtuose renginiuose: jeigu Jūsų tyrimų tematika siejasi su antropologiniais klausimais, pranešimus rekomenduojame teikti EAA kongresui, o augimo ir vaiko raidos bei su tuo susijusius pediatrinius tyrimus – ISGA kongresui. Doktorantai ir studentai galėtų teikti pranešimus Evoliucinės medicinos konferencijai, jeigu tiesiogiai nenagrinėja minėtų kongresų tikslinių temų ar evoliucinių klausimų (šiame renginyje nėra griežtai specifikuotų tematikų).

Daugiau informacijos apie renginį rasite: https://www.eaa2022.mf.vu.lt

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku