Naujausi įvykiai

Maloniai kviečiame dalyvauti iškilmingame Vilniaus universiteto Senato posėdyje, kuriame garbės daktaro vardas bus suteiktas

• profesoriui BRUNO ROBERT (Prancūzija),
  • profesoriui ANDREW BUSH (Jungtinė Karalystė) - Garbės daktaro vardas suteikiamas Medicinos fakulteto siūlymu.
  • profesoriui THOMAS CHUNG-KUANG YANG (Taivanas).

Iškilmės vyks Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) š. m. gegužės 10 d. (antradienį) 15.00 val. Maloniai kviečiame dalyvauti!

***

Profesorius Andrew Bush, Londono Imperial College universiteto Pediatrijos ir vaikų sveikatos centro vadovas, Nacionalinio Širdies ir plaučių instituto vyriausias mokslo darbuotojas-emeritas, Londono karališkosios Bromtono ligoninės vaikų kvėpavimo ligų gydytojas-konsultantas.

Prof. A. Bush su Vilniaus universitetu bendradarbiauja nuo 1994 m. Kasmet apsilankydamas Lietuvoje ieško vis naujų bendrystės krypčių. Čia, Vilniaus universitete, kartu su mūsų mokslininkais inicijavo Vilniaus tarptautinės vaikų pulmonologijos ir alergologijos konferencijos mokyklos įkūrimą. Tęstiniuose profesinio tobulinimo kursuose iki šiol savo žinias gilino daugiau nei 9000 gydytojų. 1998 m. profesorius buvo vienas iš Vilniaus universiteto leidyklos leidžiamo žurnalo „Vaikų pulmonologija ir alergologija“ steigėjų ir vyr. redaktoriaus pavaduotojas. Pats šiam žurnalui parašė beveik 50 mokslinių straipsnių. Žurnalas ilgą laiką buvo vienintelis leidinys Baltijos šalyse, skirtas vaikų ligų gydytojams ir turėjo didelę svarbą siekiant Europos Sąjungos mokslo standartų bei vystant lietuvišką mokslo terminiją. Nuo 2010 m. prof. A. Bush yra Vilniaus universiteto ir Lietuvos Mokslų akademijos žurnalo „Acta Medica Lituanica“ redakcinės kolegijos narys ir bendraautorius. 2012 m. jis buvo išrinktas Lietuvos Mokslų akademijos užsienio nariu. Išskirtiniu indėliu prof. A. Bush pasižymėjo organizuojant Lietuvos vaikų sveikatos priežiūros pertvarką.

Greta mokslo ir mokymo projektų, prof. A. Bush visada ieškojo galimybių kultūrinei bendrystei. Pavyzdžiui, jo tėvo sukurtus simfoninius kūrinius prof. A. Bush šeima įvairiu metu dovanojo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, D. Katkaus vadovaujamam Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui, B. Dvariono meno mokyklos moksleivių styginiam orkestrui. O prof. A. Bush brolis, garsus JK režisierius ir multiplikatorius, Vilniaus universitete surengė savo filmų retrospektyvą.