Naujausi įvykiai

Gerbiami Kolegos,

Vilniaus universiteto Medicinos ir sveikatos mokslų Doktorantūros mokykla 2022 m. birželio 8 d. nuo 14:00 val. organizuoja nuotolinį seminarą MS Teams platformoje mokslinės karjeros tęstinumo apgynus disertaciją klausimais „Doktorantūrai pasibaigus...: karjeros biomedicinoje kryžkelės“. Seminaras planuojamas nuotoliniu būdu.

Paskaitą skaitys ir diskusijas moderuos dr. Jonas Bunikis Europos mokslo tarybos vykdančiosios Agentūros Mokslo programų administratorius (EK, Briuselis).
Seminaro tikslas aptarti karjeros galimybes, pasibaigus doktorantūros studijoms.

Seminaro tematika (anotacija pateikta žemiau) aktuali visai akademinei bendruomenei, ypač medicinos ir sveikatos mokslų, taip pat biologijos krypties doktorantams bei post doktorantams, kitiems mokslininkams. Visiems dalyviams bus išduodami pažymėjimai (sudalyvavus paskaitoje ir diskusijoje 3 val. mokslinės praktinės programos pažymėjimas).

Seminaro programa (2022 06 08)

14.00 - 16.00 val. - Dr. Jono Bunikio pranešimas Doktorantūrai pasibaigus...: karjeros biomedicinoje kryžkelės.

16.00 - 17.00 val. - Diskusijos ir pasidalijimas gerąja patirtimi.

Doktorantams, įstojusiems 2017-2021 m., kurie registruosis dalyvauti šiame seminare, bus galimybė atlikti papildomas individualias užduotis, todėl sumuojant seminaro ir „namų darbų“ laiką bus suteikta bendrųjų kompetencijų ugdymo 0,5 ECTS kredito. Šiems dalyviams pastarojo trumpo kurso planas toks:
  • 2022 m. gegužės 23 d. literatūros šaltinių ir užduočių savarankiškam darbui pateikimas.
  • 2022 m. birželio 8 d. seminaras ir diskusijos.
  • 2022 m. birželio 9-10 d. dalyvių individualių užduočių pateikimas seminaro moderatoriui.
  • 2022 m. birželio 10-11 d. seminaro užduočių analizė ir vertinimas (atliks paskaitos ir seminaro moderatorius dr. J. Bunikis).

Dalyvių registracija vyks iki 2022 m. gegužės 21 d. (dalyvio forma pridedama prašome siųsti el. paštu: ). Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta
nuoroda prisijungti MS Teams kanale.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Prof. Algirdas Utkus
Vilniaus universiteto

Medicinos fakulteto Dekanas

Prof. Janina Tutkuvienė
Vilniaus universiteto

Medicinos ir sveikatos mokslų

Doktorantūros mokyklos vadovė

Pranešimo anotacija
Paruošė: Dr. Jonas Bunikis

Doktorantūrai pasibaigus...: karjeros biomedicinoje kryžkelės
Karjera biomedicinoje susiduria su trejopu iššūkiu. Pirmasis tai mokslo daktarų perteklius ir akademinių darbo vietų stygius; antrasis - ilgėjanti podoktorantūros trukmė ir post-doktorantų grūstis akademijos prieškambaryje. Toks profesinis neapibrėžtumas ir trypčiojimas vietoje sąlygoja trečiąjį iššūkį - ‘lūkesčių krizę’, verčiančią ilgai (ir brangiai) ugdytą jauną kadrą pasukti karjeros takeliais, neretai apskritai pasitraukiant mokslo kelio. Pasitelkusi autoritetingus šaltinius, ši paskaita apžvelgs karjeros biomedicinoje ‘ekosistemą’ šios mokslo srities sisteminių sunkumų kontekste. Ji ne reklaminė karjerų mugė, bet mėginimas nubrėžti karjeros biomedicinoje orientyrus ir alternatyvas. Jos tikslas ne bauginti, bet padėti mokslo jaunuomenei susivokti profesinėje tikrovėje, kurioje netrūksta inercijos, prieštaraujančių interesų, nutylėjimų, nepagrįstų pažadų ir saviapgaulės. Paskaita turėtų sudominti medicinos ir biologijos specialybių aukštesnių kursų studentus, ketinančius siekti mokslo ‘saldžių vaisių’, biomedicinos mokslo doktorantus ir post-doktorantus bei akademinį personalą.