Naujausi įvykiai

2023 m. sausio 19 d. 17 val. Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks vieša dr. Eglės Sakalauskaitės-Juodeikienės paskaita „Iš akių, nosies, ausų ir burnos veržiasi kraujas”: operacinis nervų ligų gydymas Vilniuje XIX a. pirmoje pusėje“.

Paskaitos metu lektorė dr.E.Sakalauskaitė-Juodeikienė aptars neurochirurgijos mokslo ištakas, atskleis, kokios nervų sistemos chirurgijos operacijos buvo atliekamos XIX a. pr. Vilniaus universiteto Chirurgijos klinikoje. Šis pranešimas parengtas, išnagrinėjus 1803–1832 m. lotynų kalba parašytas Vilniaus universiteto medicinos magistrų disertacijas nervų ligų chirurgijos tema. Dalis disertacijų saugoma Vrublevskių bibliotekos fonduose, keletą jų bus galima apžiūrėti specialiai šiam susitikimui parengtoje ekspozicijoje. Pasitelkusi daugelį šaltinių, lektorė supažindins su anuomet progresyviomis, bet šiandien nuostabą keliančiomis medicinos sistemomis, mokslinėmis ir filosofinėmis jų prielaidomis bei kartais šokiruojančiais gydymo metodais, kuriuos teko patirti to meto vilniečiams.

Renginio metu bus galima įsigyti naujausią Eglės Sakalauskaitės-Juodeikienės  medicinos istorijos monografiją „Pamišimas ir epilepsija paūmėja, šviečiant mėnesienai. Nervų ligos Vilniuje XIX a. pirmoje pusėje“

Picture1Paveiksle - Dešiniosios akiduobės srities tumoras. VU Terapijos klinikos piešiniai, F26 (Vilniaus medicinos draugijos) fondas, VU bibliotekos Retų spaudinių skyrius

Renginį organizuoja: Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyrius, tel. 8 687 88 685