Nobelio dienos: Nobelio premijos laureatų paskaitos Splite, Kroatijoje

Splito (Kroatija) Medicinos mokyklos universitetas, Šv. Katerinos specialioji ligoninė (Kroatija) ir Tarptautinė biologijos mokslų taikymo bendruomenė (ISABS) 2019 m. rugsėjo 3-ąją, 4-ąją ir 24-ąją  Kroatijos mieste –Splite  organizuoja projektą „Nobelio dienos“. „Nobelio dienos“ surinks kartu prestižiškiausio ir labiausiai pasaulyje gerbiamo apdovanojimo – Nobelio premijos – laimėtojus. Keturi šios garsiosios premijos laureatai skaitys paskaitas apie jų atradimus, taip pat dalyvaus panelinėse diskusijose karščiausiomis mokslinėmis temomis – Nobelio Pokalbiuose. Į unikalų ir absoliučiai nemokamą renginį maloniai kviečiami visi Vilniaus universiteto studentai ir akademinis personalas. Registruotis nereikia. Taip pat visi svečiai turės puikią galimybę mėgautis istoriniu Splito miesto ir Kroatijos šalies grožiu. Detali programa ir kita informacija www.nobeldays.com.

Proga sudalyvauti tokiame renginyje iš tikrųjų pasitaiko retai bet kurioje kitoje pasaulio dalyje. Juolab, kad renginys yra absoliučiai atviras visuomenei ir į jį nereikia iš anksto registruotis. 2019 m. rugsėjo 3-ąją ir 4-ąją Splito medicinos mokyklos universitetas Splite (Kroatija) dalyvaus:

• Joachim Frank, biofizikas, 2017 m. gavęs Nobelio premiją chemijos srityje už vienos dalelės kryo elektronų mikroskopijos atradimus.
  • Richard Roberst, biochemikas, molekulinis biologas, Nobelio premija apdovanotas už laimėjimus medicinos fiziologijoje, genų dalybos atradimus.
  • Georg Bednorz, minerologas ir fizikas, 1987 metų Nobelio premija fizikoje apdovanotas už svarbų proveržį, tiriant keraminių medžiagų superlaidumą.
  • Harald zur Hausen, vokiečių kilmės virusologas, 2008 metų medicinos Nobelio premijos laureatas, aprašęs žmogaus papilomos viruso reikšmę gimdos kaklelio vėžio atsiradimui. Harald zur Hauseno paskaita bus organizuojama rugsėjo 24-ą dieną kaip specialus įvykis, skirtas reproduktyvinės sveikatos mėnesiui paminėti.

Visa informacija apie renginį svetainėje (www.nobeldays.com) arba Facebook‘e (https://www.facebook.com/nobeldayssplit/).

Taip pat, jeigu Jūs pageidaujate gauti visas su šiuo renginiu susijusias naujienas, maloniai kviečiame užpildyti trumpą formą: https://forms.gle/X7GL1gpZJa3U15ws6.