Mokslo naujienos

EIFL (Electronic Information For Libraries) – pelno nesiekianti organizacija, 1999 m. įkurta Vilniuje. Ši organizacija kartu su tarptautiniais partneriais siekia palengvinti besivystančių šalių mokslininkų ir tyrėjų finansinę naštą publikuojant mokslo produkciją žinomų leidėjų žurnaluose. Pasiekti EIFL ir leidėjų susitarimai sumažina valstybių bei institucijų finansinės padėties svarbą, nes sulygina viso pasaulio mokslininkų bei tyrėjų galimybes pasirinkti aukščiausių leidybos standartų besilaikančius žurnalus ir publikuotis per atvirąją prieigą. Atviroji prieiga be embargo laikotarpio užtikrina greitą mokslo sklaidą, didina autorių matomumą, atveria bendradarbiavimo galimybes.

Kovo mėnesį EIFL paskelbė atnaujintą sąrašą leidėjų, taikančių straipsnio apdorojimo mokesčio (angl. Article Processing Charge, APC) nuolaidas Lietuvos autoriams. 50–60 proc. nuolaidas publikacijoms siūlo vieni didžiausių ir seniausių Europos leidėjų – Brill (įkurtas 1683 m.) ir Taylor & Francis (įkurtas 1852 m.), taip pat 50 proc. nuolaidą suteikia ir Impact Factor europiečiams nenusileidžiantis Singapūre įsikūręs World Scientific. Teisininkams, ekonomistams ir geografams galėtų būti aktualus mažesnis ir labiau specializuotas leidėjas Edward Elgar Publishing, o 20 proc. nuolaida ir aukščiausią IF turinčiu JAV leidėju SAGE Publications ypač galėtų susidomėti medicinos ir sveikatos mokslų atstovai.

Kviečiame Vilniaus universiteto mokslininkus ir tyrėjus renkantis, kur publikuoti straipsnius, apsvarstyti šių leidėjų žurnalus. Dėl išsamios informacijos apie konkrečius žurnalus konsultuoja Vilniaus universiteto bibliotekos informacijos vadybininkė Eglė Juodė, el. paštu

Daugiau informacijos: https://www.mf.vu.lt/darbuotojams/nemokami-mokymai-gydytojams

nuolaidos LT copy