Sidebar

Menų terapija

Padalinys Medicinos fakultetas Trukmė 2 metai
Krypčių grupė Sveikatos mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Reabilitacija Studijų programos kreditai 120
Kvalifikacinis laipsnis Sveikatos mokslų magistras 2021 m. metinė studijų kaina 4787 Eur

Dėmesio! Stojantiems į šią studijų programą yra rekomenduojami papildomi (įvadiniai) kursai - "Menas ir sveikata".

Prašymo pildymas ir dokumentų pateikimas vyksta per VU Informacinę sistemą. Stojamąją įmoką sumokėti galite čia.

Menų terapijos studijų programa - tai jungtinė studijų programa, sudaranti galimybę įgyti kokybiškų tarpdisciplininių žinių ir gebėjimų, perimant Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos patirtį, būtiną siekiant tapti aukštos kvalifikacijos muzikos terapeutu arba šokio-judesio terapeutu, arba dramos terapeutu. Daugiau informacijos apie programą čia.

Priėmimas į Menų terapijos programą, pagal pasirinktą specializaciją, vykdomas konkurso tvarka:

  • Į Dailės terapijos specializaciją priimami asmenys, baigę medicinos ir sveikatos studijų krypties vientisųjų studijų programą arba dailės, dailės pedagogikos, dizaino, medijų meno, meno objektų restauravimo, menotyros, architektūros, arba slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, visuomenės sveikatos, arba psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiosios pedagogikos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo universitetines bakalauro studijas ir kt.
  • Į Dramos terapijos specializaciją priimami asmenys, baigę medicinos ir sveikatos studijų krypties vientisųjų studijų programą arba teatro, kino, teatro pedagogikos, režisūros, menotyros, lietuvių filologijos, arba slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, visuomenės sveikatos, arba psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiosios pedagogikos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo universitetines bakalauro studijas ir kt.
  • Į Muzikos terapijos studijas priimami asmenys, baigę medicinos ir sveikatos studijų krypties vientisųjų studijų programą arba muzikos atlikimo, muzikos pedagogikos, kompozicijos, muzikos teorijos ir kritikos, muzikinio folkloro, muzikinio teatro, audiovizualinio meno, menotyros, arba slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, visuomenės sveikatos, arba psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiosios pedagogikos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo universitetines bakalauro studijas ir kt.
  • Į Šokio-judesio terapijos studijas priimami asmenys, baigę medicinos ir sveikatos studijų krypties vientisųjų studijų programą arba šokio, menotyros, šokio pedagogikos, arba slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, visuomenės sveikatos, arba psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiosios pedagogikos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo universitetines bakalauro studijas ir kt. 

Priėmimo sąlygos nurodomos Konkursinio balo sandaros lentelėje. Jeigu žemiau pateikiamoje lentelėje nėra paminėta Jūsų baigta studijų kryptis, dėl priėmimo į šią studijų programą galite pasiteirauti elektroniniu paštu: .

Menų terapijos magistrantūros studijų programos tikslas – parengti sveikatos mokslų magistrą, profesionaliai taikantį dailės terapiją arba dramos terapiją, arba muzikos terapiją arba šokio-judesio terapiją asmens sveikatos ir gerovės srityje: 

    • gebantį įgyvendinti menų terapijos programas įvairioms klientų grupėms sveikatos priežiūros, socialinėse ir specialiojo ugdymo įstaigose, skirtingose sociokultūrinėse aplinkose; 
    • gebantį dirbti sveikatos priežiūros specialistų komandose ir spręsti profesines problemas nuolatinės kaitos kontekste ir atsakyti už savo veiklos rezultatus; 
    • gebantį vykdyti mokslinę tiriamąją veiklą - dalyvauti tarpdiscipliniuose tyrimuose, plėtoti menų terapijų taikymo idėjas, tobulinti metodus ir kurti naujus. 

Karjeros galimybės:

Baigę jungtines antrosios pakopos studijų programos Menų terapija studijas asmenys galės dirbti ligoninėse, psichikos sveikatos centruose, reabilitacijos ir sanatorinio gydymo bei kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, globos namuose, dienos centruose, krizių centruose bei kitose  socialinių paslaugų įstaigose; specialaus ugdymo įstaigose; NVO ir privačiuose sektoriuose arba tęsti studijas doktorantūroje užsienyje arba Lietuvoje.

Jungtinis studijų programos komitetas:

Pirmininkė - doc. dr. Vilmantė Aleksienė;

Nariai: prof. dr. Sigita Lesinskienė;

doc. dr. Alvydas Navickas;

prof. dr. Rimantas Stukas;

dr. Solveiga Zvicevičienė;

Raimonda Duff (Šokio ir judesio terapijos asociacija);

doc. dr. Violeta Rimkevičienė (Lietuvos psichodramos draugija);

Studentų atstovas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku