Sidebar

Studijų naujienos

Vilniaus universitetas (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas susitarė dėl naujo konkursinio balo, stojant į medicinos ir odontologijos programas, sudarymo. Remiantis šiuo susitarimu, planuojama, kad stojant į šias specialybes nuo 2024 m., bus skaičiuojamas matematikos ir chemijos egzaminų vidurkis, todėl valstybinis chemijos brandos egzaminas taps privalomu.

A Utkus 11.01 CopyProf. Algirdas Utkus.

Pasak VU Medicinos fakulteto dekano prof. Algirdo Utkaus, toks sprendimas leistų moksleiviams geriau įsisavinti ir įgyti pamatinius gamtos mokslų pagrindus bei leistų geriau pasiruošti studijoms universitete.

„Medicina yra sudėtingas mokslas ir įvairius dalykus sujungianti studijų programa. Besirenkantys šias studijas, turi būti pasiruošę, kad teks mokytis tokias disciplinas, kaip histologija, biochemija, mikrobiologija, genetika ir t.t. Nors šiuo metu, medicinos studijų programoje chemijos paskaitų nėra, tačiau siekiant suprasti visus procesus, tarkime – biochemijos dalyke, studentui reikia turėti stiprų chemijos žinių pagrindą. Be sistemingai sukauptų ir įtvirtintų chemijos žinių, studijos būtų itin sudėtingos, o gal netgi neįmanomos“, – sako prof. A. Utkus.

Iki šiol konkursinio balo struktūroje, stojant į medicinos studijų programą, chemijos egzaminas nebuvo privalomas. Ši informacija itin aktuali šiuo metu dešimtoje klasėje besimokantiems moksleiviams, taip pat vienuoliktokams ar dvyliktokams, į medicinos krypties studijas neįstojusiems pirmaisiais stojimo metais bei kitiems, perstoti planuojantiems moksleiviams.

Anot VU Medicinos fakulteto dekano, papildomas egzaminas moksleivių neturėtų apsunkinti, o tikslingai apsisprendusiems studijuoti medicinos srityje dar ir padės įtvirtinti svarbiausias žinias prieš sudėtingas studijas.

„Nemanau, kad privalomas chemijos egzaminas gali pakeisti stojimo į mediciną tendencijas. Ir dabar didelė dalis mūsų studentų laiko šį egzaminą. Pasiruošimas studijoms prasideda jau devintoje ar dešimtoje klasėse, kuomet mokiniai renkasi dalykus, planuoja, kokius brandos egzaminus laikys. Taigi, kuo anksčiau mokinys gaus informaciją, kokių žinių jam prireiks studijuojant, tuo geriau galės pasiruošti ne tik brandos egzaminams, bet ir studijoms“, – teigia prof. A. Utkus.

Studijos

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku